Ana sayfa Diyet Listesi 1 Haftada 5 Kilo Verdiren Şok Diyet Listesi

1 Haftada 5 Kilo Verdiren Şok Diyet Listesi

1 haftada 5 kilo verdiren diyet önerimizi, alternatif tıp alanında adından oldukça söz ettiren Dr. Aidan Salih’in önerilerinden derledik. Bu diyete başlamadan önce doktorunuzla görüşerek herhangi bir sağlık engelinizin olup olmadığını da öğrenmenizi tavsiye ederiz. Bu diyetin yanında yine Aidan Salih tarafından önerilen açlık oruçlarını da yapmak isterseniz buna ilişkin bilgileri bulabilirsiniz. Bu diyet ile zayıflamanın yanı sıra sağlık ve sıhhat de bulacağınız Dr. Salih tarafından söyleniyor.

  1. Gün

Sabah kahvaltısında taze sıkılmış bir bardak greyfurt içine bir kaşık çörek otu yağı, bir kaşık sirke ve bir kaşık bal, kansızlık sorunu çekiyorsanız bir kaşık pekmez ekleyerek içmelisiniz. Vücudunuzun ihtiyaç duyduğu enerjiyi tek bir bardaktan aldığına inanamayacaksınız. Öğle yemeğinde, bir kase mercimek çorbası yanında bir dilim ekşi mayalı ekmek dilimi ile geçiştirebilirsiniz. Akşam yemeğinde ise ızgara et yanında bol yeşillikli mevsim salatası ile bol protein ve vitamin alabilirsiniz.

  1. Gün

Güne beş adet incir içerisine paylaştırılmış çörek otu yiyerek başlayabilirsiniz. Öğle yemeğinde bir adet mevsim meyvesi ile beş adet ceviz tüketebilirsiniz. Akşam yemeğinde ise bir porsiyon ördek eti yanında mevsim salatası ile tüketebilirsiniz. Dilerseniz ara öğün olarak bir kaşık bal ya da pekmez alabilirsiniz.

  1. Gün

Sabah bol zeytinyağı içerisinde olan 7 zeytini ekmeksiz yemelisiniz. Akabinde bir bardak kefir ve bir avuç ceviz, badem ya da fındık veya beş adet kuru incir, akşam yemeği olarak ise buğulama ya da ızgara balık yanında mevsim yeşilliklerinden oluşan salata tüketmelisiniz.

  1. Gün

Sabah kahvaltısında yedi adet hurmanın yanında taze sıkılmış portakal ya da elma suyu, öğle yemeğinde bir kase yoğurt ve akşam yemeğinde ise yağsız ızgarada yapılmış köfte ve roka ağırlıklı limonlu salata yemelisiniz.

  1. Gün

Güne zinde başlamak için ilk gün yaptığınız greyfurt karışımını alabilirsiniz. Öğle yemeği olarak yarım kase ezogelin çorbası yanında ekşi mayalı ekmek, akşam yemeğinde ise fırında ızgara edilmiş kabak ve biber üzerine sevenler için sarımsaklı sevmeyenler için ise sade az tuzlu yoğurt yenebilir.

  1. Gün

İki adet grissini yağsız ve tuğsuz 50 gram labne peyniri ile kahvaltı olarak alabilirsiniz. Öğle yemeğinde yarım kase tarhana çorbasını tam buğday ekmeği ile yiyebilirsiniz. Akşam yemeği olarak bir bardak kefir ve bir adet meyve alabilirsiniz.

  1. Gün

Zeytinyağına batırılmış beş adet incir, bol çiğnenmek suretiyle tüketilmelidir. Öğle yemeğinde, salçasız ve tuzsuz bol yeşillikli bulgur salatası ve akşam yemeğinde ise bir adet zeytinyağlı tercihen mevsim sebzesinden yapılmış yemek ile bir kase yağsız yoğurt alarak diyetinizi sonlandırabilirsiniz. Sonuçlarınızı buradan yorumlar vasıtasıyla paylaşabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Adınızı giriniz