Ana sayfa Diyet Listesi 2 Günlük Hızlı Kilo Verdiren Çok Etkili Ananas Diyeti

2 Günlük Hızlı Kilo Verdiren Çok Etkili Ananas Diyeti

Meyveler büyük oranda glikoz kaynağıdır ve bu yüzden dengeli ve yeterli bir biçimde tüketilmelidir. Glikoz şekerin doğal bir yapıda bulunması demektir. Meyveler içerdiği şeker olan fruktozdan dolayı gereğinden fazla tüketildiğinde kilo alımına neden olabileceği gibi dengeli ve kontrol altında tüketildiğindeyse kilo vermenizi sağlayacaktır. İşte bu yazıda sizlere aslında ülkemizde çok fazla tüketilmeyen ancak vücudumuz için oldukça yararlı olan ve en önemlisi de kilo vermenizi sağlayacak ananas meyvesi ile yapılan bir diyetten bahsedeceğiz. Ananas diyeti adından da anlaşılacağı gibi ananasın bol miktarda tüketileceği oldukça zevkli bir diyet olacaktır. 2 günlük ananas diyeti içerisinde bolca tüketeceğiniz ananas meyvesi, içerisinde bulundurduğu enzimler ile vücuttaki bromelain proteinlerinin parçalanmasını sağlamaktadır. Bu enzimler sayesinde de vücudunuzun kullanabileceği bir şekilde parçalanan bromelain proteinleri; iltihabi yapıların oluşumunun önlenmesinde, tansiyonun düşürülmesinde, sindirim sisteminin desteklenmesinde, kanın pıhtılaşmasının önlenmesinde ve ayrıca ishal, bağırsak bozuklukları ve güneş çarpması gibi şikâyetlerin de giderilmesinde etkilidir.

Ananas Diyeti Yaparken Bilinmesi Gerekenler

Ananas diyeti hızlı bir şekilde zayıflamayı sağlayan  ve uzun süre yapmamanız gereken bir diyettir. 100 gram ananas meyvesinde 48 kalorinin bulunması ve sindirim sistemini hızlandırması diyet yapanlara hem çok yiyip az kalori almalarını hem de hızlı bir şekilde zayıflamalarını sağlar. 2 gün boyunca uygulanan bu ananas diyeti ile yaklaşık olarak 3 kilo vermeniz mümkündür. Diyet boyunca sadece ananas tüketildiğinden enerjiniz oldukça az olabilir ve bu esnada kendinizi halsiz hissedebilirsiniz. 2 günlük olan programda tüketeceğiniz iki kilo ananası kendisi ve suyu olarak farklı biçimlerde tüketebilirsiniz. Ananas diyeti programında sabah, öğle ve akşam olmak üzere üç öğün halinde tüketeceğiniz ananasları  soyduktan sonra yiyebileceğiniz biçimde dilimleyin. Her öğünde dilim halinde tüketeceğiniz ananasların yanında bir su bardağı da ananas suyu içmeniz gerekir.

Ananas diyeti listesi iki gün boyunca ananas haricinde hiçbir şey yenilmeden yapılmaktadır. Eğer sadece ananastan oluşan bu diyet programı sizler için yetersiz ise ve gün boyu yoğun çalışan bir kişiyseniz enerjinizin düşmemesi için sizlere o şu ananas diyeti programını uygulamanızı öneririz.

Ananas Diyeti Listesi

  1. Gün

Sabah: 100 gram yağsız beyaz peynir, ananasın kendisi ve 1 su bardağı ananas suyu

Öğle: Kendisi ve 1 su bardağı ananas suyu

Akşam: Tavuk eti (100 gram), kendisi ve 1 su bardağı ananas suyu

  1. Gün

Sabah: 100 gram yağsız beyaz peynir, ananasın kendisi ve 1 su bardağı ananas suyu

Öğle: Kendisi ve 1 su bardağı ananas suyu

Akşam: 100 gram tavuk eti, kendisi ve 1 su bardağı ananas suyu

Ananas diyeti listesini uygularken birinci gün ve ikinci gün, bir kg olmak üzere ananası 2 eşit miktarda öğünlerinize göre ayırın. Kişiden kişiye göre verilen kilo değişse de en az 1kg, en fazla da 3 kg olmak üzere ananas tüketmeye çalışın.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Adınızı giriniz