Ana sayfa Diyet Listesi Bunu Yapan 2 Haftada 7 Kilo Veriyor

Bunu Yapan 2 Haftada 7 Kilo Veriyor

Birçok kimse hayatının bir döneminde fazlalık olarak gördüğü kilolardan kurtulmak için şok diyetler diye tabir edilen diyetlerden yapmıştır. Ve yine birçok kimse bu diyetler ile kilo da vermiştir. Ama diyet sonrası verilen kiloların hatta verilenden daha çok alınan kiloların varlığından söz edecektir. Bu yazımızda 2 haftada 7 kilo nasıl verilir sorusunun cevabını vermeye gayret edeceğiz.

Kalorisi yüksek olan yiyeceklerden uzak durmaya gayret edin. Baş kalori kaynakları olarak gösterilen şeker bunlardan biridir. Meyve, sebze gibi doğal yolla alınan şeker oranları vücudun ihtiyacı olan şeker miktarlarını karşılar. Ama bunun dışında hazır gıda ve şekerli içeceklerden alınacak şekerin vücuda hiçbir faydası yoktur.

Ekmek, patates, makarna gibi hem karbonhidrat değerleri yüksek hem de nişastası bol olan yiyecekler yerine et, yumurta, balık gibi proteini bol olan gıdaların tercihi sağlıklı kilo vermenize yardımcı olacaktır.

Düzenli uyku, düzenli spor ve egzersiz hareketleri ve bol bol yapacağınız yürüyüşler de size bu konuda fayda sağlayacaktır.

Diyetimizdeki kahvaltı programı tüm günler için geçerlidir.

Kahvaltı: 1 dilim kepek ekmeği, 25 gram kadar peynir ( yağsız olacak koyun, keçi ya da inek peyniri fark etmez) tercihen çay ya da kahve şekersiz olacak.

Öğle Yemeği: Tam haşlanmış iki tane yumurta. İstediğiniz kadar Marul, Domates, roka, tere otu, Dereotu, salatalık karışımı salata. Elma sirkeli ve yağsız olacak.

Akşam Yemeği:

100 gram ağırlığında ( 7 veya 8 tane) ekmek için konmamış ızgara köfte. Limonlu Salata (yeşil yapraklı sebzeleri domates, lahana, marul, salatalık)

İkinci gün;

Öğle Yemeği: 1 tane simit, 1 su bardağı kadar ayran

Akşam Yemeği: Haşlanmış Yarım Porsiyon kadar Tavuk Eti (derisi mutlaka alınmalı) yağsız Mevsim Salatası

Üçüncü gün;

Öğle Yemeği: 200 gram kadar yoğurt(yağsız ve kaymaksız), 1 dilim kepek ekmeği, dilediğiniz kadar az tuzlanmış Salatalık

Akşam Yemeği: 120 gram kadar dilimlenmiş ızgara dana eti (dana eti yağsız tarafından olmalı. Veya tavuk dana eti yerine bir büyük ızgara balık) yağsız Mevsim Salatası

Dördüncü gün;

Öğle Yemeği: 200 gram kadar ince dilimlenmiş haşlanmış patates ilaveli mevsim salatasına domates, taze soğan, salatalık eklenecek limon ve hardal da istenirse eklenebilir, kesinlikle yağ yok.

Akşam Yemeği: 6 adet kadar kuzu pirzola ve Salata yağsız olacak.

Beşinci gün;

Öğle Yemeği: 2 adet yumurta ile yapılmış domatesli menemen, Salata

Akşam Yemeği: 1 büyük tabak haşlanmış yağsız makarna, yağsız ve kaymaksız Yoğurt

Altıncı gün;

Öğle Yemeği: haşlanmış 2 adet sosis, Salata

Akşam Yemeği: 3 adet (pirinçle yapılmış) biber, domates ya da kabak dolması, 2 kaşık yağsız ve kaymaksız yoğurt

Yedinci gün;

Öğle Yemeği: 100 gram kadar beyaz peynir, 1 dilim kepek ekmeği, salatalık, domates

Akşam Yemeği: bir porsiyon kadar kuzu Şiş ızgara ve Salata

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Adınızı giriniz