Ana sayfa Sağlıklı Yaşam Çay İçerek Kilo Verebileceğiniz Özel Zayıflatıcı Çay Tarifleri

Çay İçerek Kilo Verebileceğiniz Özel Zayıflatıcı Çay Tarifleri

Yapılan araştırmalara göre özellikle yeşil çay türevi çay tüketen insanların diğer çay tüketen kişilere göre daha hızlı kilo verdiği belirtiliyor.

Çay ile kilo vermek” için ilk olarak piyasada satılan çay çeşitlerini tanımakta fayda var. Diyet yaparken içeceğiniz çay modellerini aşağıya etkileri ile beraber sıraladık.

  • En Etkili: Yeşil, Beyaz Çay ve Oolong Çayı
  • Orta Derece Etkili: Siyah Çay
  • Daha Az Etkili: Meyve Çayları ve Ihlamur
  • En Tehlikeli: Tatlı ve Bol Şekerli Çaylar, Yapay Çaylar

Çay İçmeyi Alışkanlık Haline Getirin; Eğer içtiğiniz çay sağlıklı ise bunu alışkanlık haline getirmeniz sizin faydanıza olacaktır. Bunun için kendinize bir çay saati belirleyin. Böylece her gün o saatte çay içerek daha hızlı kilo verebilirsiniz. Sabahları kahve içme alışkanlığınız varsa bunu kahve ile değiştirebilirsiniz. Ayrıca artan ya da içmediğiniz çaylarınızı buzlu çay yaparak da değerlendirebilirsiniz.

Hangi tür çayı içerseniz için içine hiçbir tatlandırıcı koymayınız. Bu hem çayın tadını bozacaktır hem de kilo almanıza sebebiyet verecektir. Çayı şekersiz içmeye alışırsanız bir daha asla şekerli çay içemezsiniz çünkü tadı çok kötü gelir.

Yemek yeme isteği oluştuğu zaman içeceğiniz sıcak bir bardak çay bu isteğinizi oldukça yatıştırır. Bundan dolayı karnınız acıktığı zaman 1 fincan yeşil çay mutlaka tüketmeniz gerekmektedir. Tabi bu çayı tüketirken kesinlikle şeker kullanmamanız gerekmektedir. Belki ilk zamanlarda bir miktar tatlandırıcı kullanabilirsiniz.

Kendinizde doğru çayı seçmelisiniz. Vücudunuzun ihtiyacı olan ve tadını beğendiğiniz doğru çayı seçerseniz tüketim miktarınız da artacağı için vereceğiniz kilo miktarı da artar. Bundan dolayı çayların içerikleri hakkında ek bir bilgi veriyoruz.

  • Yeşil ve Beyaz Çaylar: En az işlenmiş çaylardır lezzetleri ekşimtıraktır.
  • Siyah Çay: Theaflavin ve Thearubigin içerir. Yararlı kimyasallardır. Çok işlem görür.
  • Oolong Çayı: Metabolizmanıza yeşil çaydan daha fazla fayda sağlar.
  • Kafeinsiz Çaylar: Piyasada bulunması zordur. Çok tavsiye etmiyoruz.
  • Bitki Çayı: Her bitkinin etkisi farklı olduğu için çok çeşidi vardır. Kullanırken dikkat edilmelidir.

Diyet çayı diye bir kavram yoktur. Diyet çayı adı altında aldığınız çayların içinde mushil benzeri ilaçlar yer almaktadır. Bunlarda vücudunuza geçici olarak kilo kaybettirmektedirler. Ayrıca bu çaylar kusma, mide bulantısı, ishal, kramp gibi yan etkilere sebebiyet vermektedir. Bundan dolayı satın aldığınız çaylara çok dikkat etmeniz gerekmektedir.

Diyet esnasında saat 7 den sonra yemek yememek gerekmektedir. Bundan dolayı bu saatten sonra karnınız acıktığında bu açlığı bastırmak için bir fincan sıcak çay size iyi gelecektir.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Adınızı giriniz