[Çözüldü] 1 Ayda 6 Kilo Verdiren Diyet Listesi

[Çözüldü] 1 Ayda 6 Kilo Verdiren Diyet Listesi
11 Mart 2017 tarihinde eklendi, 189 kez okundu.

 

Fazla kilolardan kurtulmak gençten yaşlıya kadından erkeğe herkes için zorlu bir süreci ifade ediyor. Ancak bu durumu gözde büyütmemek mühim. Öncelikle sağlıklı bir hayat sürdürmek için ideal boy-kilo standardına sahip olmanız gerektiğini zihninize kazımalısınız. Zira kilo verme sürecini zaruri bir şey olarak kabul ettiğinizde başarıya ulaşmanız daha yüksek bir ihtimal olacaktır.  Kilolu insanların toplumsal hayatta faaliyet göstermesi epey zordur. Bu duruma dikkat edilmezse şişmanlık bir ”hastalık” mahiyetini alarak daha da tehlikeli bir hal alabilir. Obeziteye varabilecek kadar dikkat edilmesi bir durum olan kilo problemleri uzmanlardan tıbbi müdahaleye ihtiyaç duymanıza sebebiyet verebilir. Bu gibi durumları yaşamamak için öğünlerinize dikkat etmeli; yediğiniz gıdalardaki kalori miktarını öğrenmekten geri kalmamalısınız. Aksi durumda kilolarınızdan kurtulmak imkânsız hale gelebilir. Size ön ayak olmak amacıyla bu yazımızda sizlere 1 ayda 6 kilo verdiren diyet listesi sunmaya karar verdik.

 

Bahsedeceğimiz diyeti 7’den 70’e sağlık problemi olmayan herkes kullanabilir. Bunda en ufak bir sakınca yoktur. Listelediğimiz besinlerin sıralamasından sıkıldığınız vakit onu değiştirerek bir ay boyunca uygulamanız herhangi bir engel teşkil etmez. Ancak yine de diyete başlamadan önce bir diyetisyene gidip uzman görüşü almanız sizler için iyi olacaktır. Verdiğimiz diyet düşük maliyetli olduğu için avantajlı ve uygulanabilme olasılığı yüksektir. Önerdiğimiz aşamaları uygularken sıkı bir vücuda sahip olmak için günlük egzersiz yapmayı da ihmal etmemenizde fayda var. Bunu da en iyi yürüyüş egzersizleriyle karşılayabilirsiniz.

 

1 Gün İçerisinde;

Sabah

 

-1 dilim beyaz peynir

-İki dilim kepek ekmeği

-Biraz domates ve salatalık

-Mevsim yeşillikleri tüketmelisiniz.

 

Sabah kahvaltısı en önemli öğün sayılır. Sabah kahvaltısı yapmaksızın gün boyunca kendini tok hissetmek neredeyse mümkün değildir. Kahvaltıya başlamadan evvel bir bardak ılık limonlu su içmek faydalıdır.

 

Ara Öğün

 

-Bir adet elma

-3 adet kuru kayısı

-Hurma

 

Öğlen

-Az yağlı etle pişirilmiş herhangi bir sebze yemeği

-Bir bardak yoğurt

-Mevsim yeşilliklerinden müteşekkil limonlu ya da az yağlı bir kase salata

-İki dilim kepek ekmeği

 

Ara Öğün

Yarım elma

-3 tane kuru kayısı

-3 tane kuru erik (Bunlardan hangisi sizin için uygunsa yalnızca birini tüketin)

 

Akşam

 

Öğlen sebze yemeği yediyseniz akşam et, balık, tavuk tüketmek daha mâkuldür. Izgarada pişirilmiş balık ve tavuğun yanında az yağda kavrulmuş sebze yemeklerini yemenizde herhangi bir sakınca yoktur.

 

-Bir kase salata

-Bir bardak yoğurt

-İki dilim kepek ekmeği. (Bunlar ana yemeğin yanında tüketebileceğiniz yiyecekler)

 

Sıraladığımız besinleri günlük olarak değiştirerek bir ay süresince uygulayabilirsiniz. Bu şekilde ayda 6 kilo vermeniz işten bile değil! Uzman görüşü almanız yukarıda da bahsettiğimiz gibi realist olmanız ve içinizin ferahlaması bakımından bir hayli önemli. Onların iyi de bir motivasyoner olduğunu sakın unutmayın.

 

Content Protection by DMCA.com
 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git