[Çözüldü] 1 Günlük Diyet

[Çözüldü] 1 Günlük Diyet
16 Şubat 2017 tarihinde eklendi, 223 kez okundu.

Özellikle yaz dönemi yaklaşırken ya da özel bir geceye davetli oldukları zamanlarda fazla kilolarından en hızlı şekilde kurtulmak amaçlı başvurulan gün kurtarıcı diyetler vardır. Bu diyet tarzları aslında daha çok detox gibi olup vücudunuzdan toksinleri atmanızı sağlamaktadır. Vücuttan atılan toksinler ile en az 3 kilodan kurtulmuş olursunuz. Bu tarz detox amaçlı diyetler 1 günlük diyet olarak sıkça tercih edilmektedir.  Ancak bu tarz detox programlarını yalnızca çok acil ve gerekli durumlar dışında yapmamak ve bir kere yapınca ard arda tekrarlamamak gerekmektedir. Aksi halde bünyenizi yoracak yan etkilerini görmek mümkündür.

Hızlı ve fazla kilo verdirdiğini iddia eden diyet programlarındaki detox uygulaması ile vücuttan atılan yalnızca sudur. Ancak yağ yakmak için bu tarz hızlı çözümler mümkün olmayacaktır. Sağlıklı kilo vermenin en önemli noktası sağlıklı beslenme şeklini ve sporu hayatınızın bir parçası haline getirmektir. Kısa sürede verilen fazla kilolar ise dikkat edilmediği takdirde aynı hızla vücuda geri gelecektir. Bu tarz detox diyetlerine başladığınızda ise sabahları yapmanız gereken en önemli şey uyanır uyanmaz 2 bardak ılık su içmek ve en azından bir saatlik yürüyüşler yapmaktır.  Gece susuz kalan vücudu sabahları uyanır uyanmaz su içerek uyandırmak metabolizmayı hızlandırır ayrıca yağ yakmanıza da yardımcı olur. Bu tarz diyetlerde dikkat edilmesi gereken en önemli nokta ana öğünlerin arasına mutlaka ara öğün sıkıştırmaktır. Atıştıracağınız sağlıklı  ara öğünler ile gün boyu tokluk hissiyatını yaşayacağınız için diyet yaparken aç kalma gibi bir problemle de karşılaşmayacaksınız.

Diyet Listesi

Sabah Kahvaltısı

Kahvaltı günün en önemli öğünüdür. Bu sebeple sizi günün başından itibaren uzunca bir süre tok tutacak ve sağlıklı bir besin listesine ihtiyacınız vardır. Öncelikle sabah kalkar kalkmaz, kahvaltı öncesi 2 bardak ılık suyun içine sıktığınız yarım limon ile metabolizmanızı hızlandırır, yağ ve toksinlerinizden kurtulacak karışımı hazırlamış olursunuz. Bununla birlikte vaktiniz varsa sabah yapılan bir saatlik yürüyüşler de yağ yakımını hızlandıracaktır. Kahvaltıda bir bardak şekersiz ve açık, limonlu çay, domates, salatalık, yeşillik, 3 siyah zeytin, bir dilim kızarmış kepek ekmeği ve 50 gram yağsız peynir tüketmeniz hem çeşitliliği ile gözünüzü doyuracaktır hem de güne iyi bir başlangıç yapmanızı sağlayacaktır.

Ara Öğün

Ara Öğünde yeşil çay ve iki adet grissini tüketebilirsiniz.

Öğlen Yemeği

Öğlen yemeğinizde bir kase çorba, kızarmış tavuk, kızarmış bir dilim kepek ekmek, bir su bardağı da diyet yoğurt yiyebilirsiniz.

Ara Öğün

Ara Öğünde yine bir bardak şekersiz yeşil çay ile bir adet meyve ya da yarım simit tüketebilirsiniz.

Akşam Yemeği

Akşam yemeğinde kepekli makarna ve bakliyat yemeği, ya da sebze yemeği ile salata tüketebilirsiniz. Akşam yediklerimiz uyku saatine daha yakın ve yakılması zor bir saatte yendiği için en hafif öğünümüzün bu olması gerekmektedir.

Content Protection by DMCA.com
 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git