[Çözüldü] 1 Haftada 10 Kilo Verdiren Diyet

[Çözüldü] 1 Haftada 10 Kilo Verdiren Diyet
19 Şubat 2017 tarihinde eklendi, 209 kez okundu.

Bazen kişilerin ani durumları için hızlı bir şekilde kilo vermeleri gerekir. Bu gibi durumlar için olabilecek en kısa sürede en fazla kiloyu vermeyi herkes ister. Özellikle kendisini fit hissetmeyen ya da bir davet öncesi insanları değişimiyle şaşırtmak isteyenler kısa sürede kilo verdiren şok diyetlerde çözümü bulurlar. Örneğin 1 haftada 10 kilo verdiren diyet listesini uygulayarak yalnızca bir hafta sonra etrafınızdaki herkesi görünümünüzdeki değişimle şaşırtabilirsiniz. Ancak bu şok diyet her bünye için uygun değildir. Yalnızca çok fazla kilo sorunu olanların bünyelerinin etkilenmeyeceği hatta bu tarz kişilerin bile böyle şok bir diyete başlamadan önce doktorlarına danışmasını gerektiren bir diyet tarzıdır. Çünkü bir hafta gibi bir sürede vücudun 10 kil kaybetmesi kişi bünyesinde ani tepkiler ve yan etkiler yaratabilir. Bu yüzden bu diyet listesini doktorunuza danışmadan kesinlikle yapmamanızda fayda vardır. Ancak çok acil durumlarda kullanılan bu diyet listesini sürekli olarak yapmak metabolizmanıza zarar verecektir.

Kısa sürede bu kadar çok kilo verdiren bu tarz diyet programlarını ise ancak bir sağlık probleminiz yoksa yapmanızı öneririz. Aksi halde bünyenizde kalıcı sorunlara neden olabilir.

Sabah Kahvaltısı

Detox ve yağ yakma etkisiyle bilinen ılık su ve limon karışımı bir bardağı sabah uyanır uyanmaz aç karnına tüketmeniz gerekiyor. Ardından metabolizmanızı hızlandıran bu karışım sonrası bir saatlik bir yürüyüş ile diyetinizi desteklemeniz gerekiyor. Yürüyüşten sonra ise bir bardak sütlü ancak şekersiz bir bardak kahve sabah kahvaltınızı oluşturuyor.

Öğle Yemeği

Bir tabak yalnızca haşlanmış brokoliyi limonlayarak tüketebilir yanında ise bir kase yağsız, kaymaksız yoğurt tüketebilirsiniz.

Ara Öğün

Yedi adet çiğ badem tüketebilirsiniz.

Akşam Yemeği

Bir adet yeşil ekşi elma ile yanında yine bir kase yağsız ve kaymaksız yoğurt tüketebilirsiniz.

Bir hafta boyunca aynı programı her gün eksiksiz tekrarlamanız ve yürüyüş ile diyetinizi desteklemeniz gerekiyor. Ancak bu şekilde bir haftada verilmesi vaad edilen miktarda kilo vermeniz mümkün olacaktır. Ancak bu tarz şok diyetler uzun süre tek tip beslenmeye dayalı olduğu için metabolizmaya ve bünyenize hatta bağışıklık sisteminize ciddi zararlar verebilir. Bu sebeple bu gibi diyetleri bir sağlık sorununuz olmadığı takdirde ancak bir kereye mahsus yapıp sürekli hale getirmemekte fayda vardır. Fit ve sağlıklı olmanın en iyi yolu her zaman dengeli beslenme ve düzenli spor ile yapılan diyet ile uzun sürede ve azar azar kilo vermektir. Bu tarz şok diyetler anlık çözüm yaratmakla birlikte kısa sürede verdiğiniz kiloları fazlası ile geri alma riski bulundurmaktadır. Ayrıca diyetinizin yanında bol su tüketmekte fayda vardır. Bir haftanın bitiminde diyeti devam ettirmemek en önemli noktadır. Yeterli besinleri almayan bünyenizde bir haftanın ardından alarm vermeye başlayacaktır. Bu yüzden bir hafta bitiminde normal yeme düzeninize dönmekle birlikte bu normal düzen içerisinde yeme oranlarınızı ve porsiyonlarınızı dikkatli ayarlayarak bünyenizi daha sağlıklı hale getirebilirsiniz.

Content Protection by DMCA.com
 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git