[Çözüldü] 1 Haftada 2 Kilo Verdiren Gelin Diyeti

[Çözüldü] 1 Haftada 2 Kilo Verdiren Gelin Diyeti
16 Şubat 2017 tarihinde eklendi, 187 kez okundu.

Uzman doktor Ayça Kaya tarafından sağlık konusunda hiçbir problem oluşturmadığı ifade edilen 1 haftada 2 kilo verdiren gelin diyeti ile sağlıklı bir şekilde kısa sürede forma girebilir ve sağlıkla zayıflayabilirsiniz.

Bunun için 7 günün tamamında aşağıdaki listeyi uygulamalısınız. 7 günün sonunda istediğiniz forma kolaylıkla ulaştığınızı göreceksiniz.

  • Gün

Sabah kahvaltısında bir dilim ekmek, bir dilim beyaz peynir ve bol domates ve salatalık. Ölçülerinizde aşırıya kaçmamanız gerektiğini hatırlatalım. Bir dilim ekmek ölçüsü çok kalın olmamalıdır. Diyet yaparak sağlıklı yaşamak isteyen bireylerin en temel sorunlarından biri de aniden öğünlerin azalması nedeniyle açlık hissi yaşamaları. Bu nedenle, 1 haftada 2 kilo verdiren gelin diyetinde ara öğünlerle bu durumun önüne geçmeye çalışılmıştır.

Ara öğünde bir adet meyve, 2 ceviz ya da 6 adet fındık veya badem yiyebilirsiniz. Öğle yemeği olarak 100 gr yağsız etli salata, 1 kase diyet yoğurt ve 1 kase çorba tüketebilirsiniz. Öğle yemeğinden sonra ara öğün bulunmuyor. Akşam yemeğinde 7 yemek kaşığı etsiz sebze yemeği, 1 ince dilim ekmek, bol salata ve 1 kase yoğurt tüketmelisiniz.

  • Gün

Güne 1 adet kepekli ekmekten tost, 5 zeytin ve domates, biber ve salatalık ile başlayabilirsiniz. Öğle yemeğinden önce ara öğün olarak 1 kase yağsız yoğurt ve seçeceğiniz 1 adet meyve tüketebilirsiniz. Öğle yemeğinde bol yağsız salata, 6 yemek kaşığı etli türlü sebze yemeği ve yağsız bol salata yiyebilirsiniz. Ara öğün olarak yine 1 adet meyve ve yoğurt alabilir, akşam yemeğinde ise 7 yemek kaşığı etsiz taze fasulye, 1 kase yoğurt ve yağsız salata alabilirsiniz.

  • Gün

Yine bir dilim ekmek, beyaz peynir, 5 adet zeytin ve yeşillikler ile kahvaltı yapabilirsiniz. Ara öğün olarak bir paket diyet bisküvi, 2 yemek kaşığı yoğurt ile beslenebilirsiniz. Öğle yemeği olarak yağsız salata ve 7 kaşık etli türlü, akşam yemeği olarak ise 1 ince dilim ekmeğin yanına 7 kaşık kabak yemeği tüketilmelidir.

  • Gün

Kahvaltı olarak 1 ince dilim ekmek, 1 adet haşlanmış yumurta bol domates ve salatalık yenmelidir. 4. Gün de artık ara öğün yemiyorsunuz. 1 adet beyaz etli sandviç, domates ya da marul ile zenginleştirip yenebilir. Akşam yemeğinde ise 7 kaşık etsiz türlü ve bir kase yoğurt yemelisiniz.

  • Gün

1 yumurta ile yapılan peynirli omletin yanında 1 dilim ekmek, bol domates ve 5 adet zeytin ile kahvaltı yaptıktan sonra, öğle yemeğinde 4 adet ızgara köfte ve bol yağsız salata, akşam yemeğinde ise 1 ince dilim ekmek ile 7 kaşık tercihinize bağlı olarak değişen sebze yemeği ve bol yağsız salata yiyerek diyetinizin ilk haftasını sonlandırabilirsiniz.

 

Content Protection by DMCA.com
 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git