[Çözüldü] 1 Haftada 6 Kilo Verdiren Diyet

[Çözüldü] 1 Haftada 6 Kilo Verdiren Diyet
19 Şubat 2017 tarihinde eklendi, 186 kez okundu.

1 haftada 6 kilo verdiren diyet önerimizi diyetisyen Ayça Kaya tarafından hazırlanan diyet programından derleyerek sunuyoruz. Bu diyetimizin temelini yağ yakıcı çorba olarak da bilinen lahan çorbası oluşturmaktadır. Bu çorbayı her gün öğle yemeği olarak tüketmelisiniz. Az ve dengeli beslenmenin yanı sıra yağ yakıcı etkisiyle bu çorba, sizi hızlı bir şekilde forma sokacak. Lahana çorbası, bir orta boy lahana ve bir demet maydanoz ve 6 büyük soğan, iki adet yeşil biber, ve bir iki domates ile hazırlanır. Bu çorbanın içine koyacağınız et suyu, hem lezzet hem de size sağlık verecektir.  Öğle yemeğinde istediğiniz kadar içebileceğiniz çorba, diyetimizin temelini oluşturuyor ancak bu çorbayı çok uzun süreler tüketmemelisiniz. Bu nedenle bir hafta uygulanmasını önerdiğimiz bu program ile hızlı bir şekilde zayıflayacaksınız.

  1. Gün

Günün ilk öğününde bir dilim tam buğday ekmeği ile kibrit kutusu büyüklüğünde yağsız beyaz peynir tüketilir. Öğle vaktine kadar ara öğün olarak muz haricinde bir mevsim meyvesi tercih edebilirsiniz. Öğle yemeğinde istediğiniz kadar yağ yaktıran lahana çorbası, akşam yemeğinde ise 100 gram ızgara et yanında bir kase yağsız ve sossuz mevsim salatası alabilirsiniz.

  1. Gün

Sabah kahvaltıda bir dilim kepekli ekmek yanında beş adet zeytin alabilirsiniz. Ara öğün olarak 4 adet ceviz, öğle yemeğinde ise yağ yaktıran lahana çorbası içebilirsiniz. Öğleden sonra ara öğün olarak bir kase yoğurt, akşam yemeğinde ise fırında ya da haşlanmış tereyağlı patates hazırlayabilirsiniz. Bu gün hiç meyve tüketmemelisiniz.

  1. Gün

Sabahleyin taze sıkılmış bir bardak taze greyfurt suyu yanında ekmeksiz beş zeytin ve bir adet kibrit kutusu büyüklüğünde yağsız peynir ile kahvaltı yapabilirsiniz. Öğle yemeğinde yağ yaktıran lahana çorbası, öğle yemeğinden bir saat sonra bir adet elma, akşam yemeğinde ise yağsız, az tuzlu ızgara balık ve roka yiyebilirsiniz. Diyet programınızın gidişatını değerlendirmek için bu noktada size bir kriter sunalım. Pek çok kişi 3. Gün sonunda 2-3 kilo arasında zayıflamaktadır.

  1. Gün

Güne başlarken bir adet muz ve yağsız bir bardak süt alabilirsiniz. Öğle yemeğinde ise yine yağ yakan lahana çorbasının yanında 3 adet muz ve bir bardak yağsız süt içebilirsiniz. Muz ve süt ile vücudunuzun karbonhidrat ihtiyacını karşılayacağı gibi gerekli mineralleri almanızı sağlayacaktır. Akşam yemeğinde ise muz hariç farklı bir mevsim meyvesi ve haşlanmış sebze yiyebilirsiniz.

  1. Gün

Sabah kahvaltısında beş adet zeytin, öğle yemeğinde lahana çorbası ve ara öğün olarak 5 adet ceviz yiyebilirsiniz. Akşam yemeği olarak ise haşlama kırmızı et ve domates yiyebilirsiniz.

  1. Gün

Güne bir adet taze sıkılmış meyve suyu ve kibrit kutusu kadar peynir ile başlarken öğle yine çorba ve akşam yemeğinde ise yeşil sebze alınabilir.

  1. Gün

Bir dilim kepekli ekmek ve peynir kahvaltı olarak, öğlen bir kase çorba ve kepekli pirinç, akşam yemeğinde ise haşlanmış sebze alınabilir.

 

 

Content Protection by DMCA.com
 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git