[Çözüldü] 10 Günde 8 Kilo Verebileceğiniz Rus Diyeti

[Çözüldü] 10 Günde 8 Kilo Verebileceğiniz Rus Diyeti
16 Mart 2017 tarihinde eklendi, 208 kez okundu.

 

Diyetisyenler tarafından her gün başka bir diyet türü ortaya atılıyor. Kimi insanlarsa kendi tasarladıkları diyetleri kullanıyorlar. Bu bakımdan diyet gündemi oldukça yoğun. Geçtiğimiz günlerde Azerbaycanlı kardeşlerimizden biri 10 günde 8 kilo verebileceğiniz Rus diyeti paylaşımı yaptı. Herkes tarafından dikkatle karşılanan bu diyet türü araştırmalarımıza göre Bakü’deki en meşhur diyetisyen tarafında oluşturulmuş. Yurt dışında ihtisas yapmış olan bu diyetisyen, yıllarını bu konuya harcamıştır.

 

 

Rus diyetinin mucidi diyetisyen, verdiği bir röportajda bu diyeti 10 gün süre dahilinde uygulanabilir olduğundan dem vurmuş ve özellikle fazla kilolu kadınlar için oldukça elverişli olduğundan bahsetmiştir. Kısa süre içerisinde yüzlerce kişi tarafından denenen diyet, çok yüksek bir başarılı oranına sahip. Avantajı da buradan kaynaklanıyor. Yani hata payı çok düşük. Düzenli bir şekilde bu diyeti uyguladığınız takdirde kilo vermemeniz mümkün değil gibi görünüyor. Zaten bu yüzdendir ki diyet kısa sürede dünyanın dört bir tarafında uygulanmaya başlandı. Sosyal medyada bu konuyla ilgili yüzlerce paylaşım yapıldı. Uygulanışı bir hayli basit olan bu diyet özellikle evde veya ofiste rahat bir şekilde vakit bulabilecek insanlar için tasarlanmış gibi. Ancak diyette uymanız gereken pek çok püf nokta var. Şimdi bunlardan bahsedelim:

 

  • Bu diyette ne kadar yemek yerseniz o kadar kilo veriyorsunuz.
  • Bu diyeti uygularken yemekten yarım saat önce veyahut sonra mutlaka tıka basa su içmeniz gerek.
  • Akşam 20:00’den sonra mutlak surette sadece su içmeli; herhangi bir şey yememelisiniz.
  • Diyette belli bir öğün yok. Sık sık uygulamalısınız.
  • Bu diyeti ayda 2 kez tekrarlamanızda herhangi bir sakınca yok ama belli bir süre ara verip midenizi dinlendirmenizde fayda var.

 

Tarifi

 

-Her sabah en fazla 2 tane haşlanmış yumurta.

-İstediğiniz kadar sebze (Lahana olursa daha iyi olur.)

-Haşlanmış ıspanak.

-Haşlanmış tavuk ya da ızgarada pişirilmiş balık. (Tavuk çeyrek, balık ise 2 tane yenebilir.)

-Bol mantar.

-Yağsız salam.

-Sınırsız yeşil çay.

-Sınırsız şekersiz kahve.

-Sınırsız şekersiz çay.

 

Bunları Tüketmemeye Dikkat Edin!

-Süt ve sütten mamül tüm besinler

-Her türlü ekmek.

-Tüm meyveler. (Tatlı ya da ekşi olması bir şeyi değiştirmez.)

-Turşular, özellikle aşırı tuzlu turşuular.

-Bal şeker ve tatlandırıcı türevleri.

-Çikolata ve dondurma benzeri besinler.

 

Yukarıdaki tarif kısmında bahsettiğimiz yiyecekleri, gün içerisinde herhangi bir vakit (belirtilmiş olanları o vakitte) tüketebilirsiniz. Besinleri sık sık almaya dikkat edin. Alabildiğince bu işlemi tekrarlayın. Tüketmemeniz gereken besinlerden az da olsa kaçının.  Özellikle turşu, çikolata ve dondurma benzeri gıdalar insan vücudundan zor atıldığı ve kilo aldırıcı özelliğe sahip olduğundan onları hayatınızdan en azından bir süreliğine çıkarın. Bu şekilde 10 günde 8 kilo vereceksiniz. Fakat diyete başlamadan önce imkânınız varsa herhangi bir uzman diyetisyenin görüşünü almayı,tavsiyelerini değerlendirmeyi de ihmal etmeyin.

 

Content Protection by DMCA.com
 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git