[Çözüldü] 13 Günde 12 Kilo Verdiren Diyet Listesi

[Çözüldü] 13 Günde 12 Kilo Verdiren Diyet Listesi
24 Şubat 2017 tarihinde eklendi, 205 kez okundu.

 

Hızlı yaşam, hızlı tüketim ve sürekli koşuşturmaca hali ister istemez kilo problemlerine yol açıyor. Kilo almanın estetik açısından kötülüğü ile birlikte, sağlıklı bireyler olabilmek için de doğru beslenmeli ve kilolarımıza dikkat etmeliyiz. Kilo alımı arttıkça hastalıklarda artıyor. Doktorların kapısında tedavi olmayı bekleyen insanların büyük bir çoğunluğunun kilo problemi olduğunu fark etmişsinizdir. Bu nedenle hayatımızı düzene koymalı ve doğru beslenme alışkanlıkları geliştirmeliyiz. Fakat 13 günde 12 kilo verdiren diyet listesi ile sağlıklı beslenme alışkanlıklarını kazanmadan önce şok bir kilo verme programı uygulayabilirsiniz.

Hayatımızın bazı dönemlerinde farkında olmadan hızla kilo alabiliyor ve müdahale etme şansı bulamadan aynalara küsmeye başlıyoruz. Oysa kısa sürede kilolarınızdan kurtulmanız mümkün. Öncelikle kısa sürede hızlı kilo vermenizi sağlayan diyetlerin çok sağlıklı olmadığını belirtmekte fayda var. Bu nedenle dikkatli olmalı ve doktorunuza danışmadan bu tarz bir diyete başlamamalısınız. Ve eğer diyet süresince herhangi bir sağlık sorunu yaşarsanız diyeti ilk fırsatta bırakmalı ve vücudunuzun kendini toparlamasına izin vermelisiniz.

Peki 13 günde 12 kilo vermek için ne yapmalıyız?

Sabah Kahvaltısı

Kahvaltı günün en önemli öğünüdür ve asla atlanmaması gerekir. Diyet yaptığınız süre içerisinde güne erken başlamak metabolizmanızı hızlandıracağından bu konuda hassas olmanızı tercih ederiz. Kahvaltıdan 45 dakika önce içebileceğiniz sirkeli ılık su yağ yakımını hızlandıracaktır. Ardından taze sıkılmış meyve suyu ile birlikte bir adet light ekmek ve bol yeşillikli ve bol limonlu salata yiyebilirsiniz. Kahvaltınızı her gün aynı öğünler üzerinden gerçekleştirmeyerek bazı günler haşlanmış yumurta, bazı günler yağsız peynir ile hazırlanmış tost tercih etmeniz de mümkündür.

Öğle yemeği

Et ve et ürünlerinin sindirimi zor olduğu için bunları öğle yemeğinde tüketmeniz gerekir. Yağsız pişmiş (haşlama veya ızgara) et, balık, tavuk ve yanında bol yeşillikli bir salata öğle yemeği için idealdir. Porsiyonlarınızı küçük tutmanız ve yemek yerken acele etmemeniz daha çabuk doymuşluk hissi verecektir.

Akşam Yemeği

Akşam yemeklerinde ideal öğün sebzelerdir. Mevsimine göre beslenmek oldukça önemli. Sizde içinde bulunduğunuz mevsim de hangi sebze tezgahlarda ise onlardan tercih edebilir yanında da yoğurt veya salata yiyebilirsiniz. Unutmayın ki porsiyonlarınız küçük, suyunuz ve salatanız bol olmalıdır.

 

Diyette Önemli Noktalar

Yemek alışkanlıklarımız çok uzun süreli bir temele sahiptir. Bazı bilim insanlarına göre genlerden geçen bir beslenme alt yapısı bulunmaktadır. Bu uzun süreli sistemi kısa bir zaman diliminde değiştirmek de oldukça zordur. Fakat kısa süreli sistemler vücutta bir şok etkisi yapar ve herhangi bir tepkiye fırsat kalmadan kilo vermenizi sağlar. İlk başlarda verilecek kilolar depolanan su kütlesi içerisinden olacağı için tüm diyetlerde su alımı önemlidir. Ayrıca su yağ yakımında da gereklidir. Bu nedenle vücut kitle endeksinize göre günlük su içiminizi belirleyerek diyete başlayınız.

 

Content Protection by DMCA.com
 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git