[Çözüldü] 2 Haftalik Diyet Programi

[Çözüldü] 2 Haftalik Diyet Programi
13 Mart 2017 tarihinde eklendi, 221 kez okundu.

Çağımız dünyasında insanlar yoğun çalıştıklarından dolayı, kilo verme kararını aldıkları andan itibaren kısa süreli diyetlere yönelmekteler. Bu kısa süreli diyet programları ilk etapta güzel sonuçlar verseler de aslında vücudumuzun kaybettiği şeyler yağlar değil sudur. Size sunacağımız 2 haftalık diyet programı, haftada 3 ila 4, toplamda da 6 ila 8 kilo vermenizi sağlayacak. Protein ağırlıklı olan diyet programı uygulayacağımız için 2 hafta sonunda devam etmek isterseniz yine 2 haftalık ara vermenizi öneririz.

 

Haftalık vermeyi planladığımız kilo: 3 ila 4 kilogram.

Günlük almayı hedeflediğimiz kalori: 900 civarı.

Detaylarıyla anlatacağımız 2 haftalık diyet programı öncesinde bilmeniz gereken noktalar:

 

Neden Protein Diyeti

Geçtiğimiz senelerin en meşhur diyet programı olan protein diyeti, protein ağırlıklı besinlerin bulunduğu ve başka besin grupları ile ayrıştırma yapılarak düzelenmiş olan diyet çeşididir. 2 haftada neredeyse 7 ila 8 kilo vermenizi sağlayan by diyet ile oldukça hızlı şekilde kilolarından kurtulmak isteyenler amacına ulaşıyor. İlk başta söylediğimiz gibi protein diyeti 2 haftalık bir periyot için tavsiye ettiğimiz ancak daha uzun süreler için kesinlikle önermediğimiz bir beslenme programıdır. Çünkü uzun süreli uyugulamalarda bir takım istenmeyen etkiler ortaya çıkabilmektedir. Dediğimiz gibi 2 hafta sonunda diyetten memnun kalırsanız 2 haftalık bir ara verme dönemi sizin içi en sağlıklısı olacaktır. Protein diyeti ile oldukça kısa bir zaman diliminde fazlalıklarınızdan kurtulup arzu ettiğiniz kiloya ulaşabileceksiniz.

2 Haftalık Diyet Programı

Sabah Kahvaltısı: İlk öğün olarak 100 gr yağsız beyaz penir tüketebilir veya bir kase doğal yoğurt yiyebilirsiniz. 200 ml doğal süt içmek de alternatiflerden biridir. Bunların yerine 2 adet dana jambon da tüketebilirsiniz. Bu seçimlerden biriyle beraber sevdiğiniz bir meyve ve şekersiz çay yada kahve içebilirsiniz.

Öğle Yemeği: Öğle öğününde 200 gr kadar balık veya 150 gr kadar kırmızı et tüketebilirsiniz. Eğer öğle yemeğinde bunları tüketmeyi sevmiyorsanız 4 adet daha jambon veya 2 adet haşlanmış yumurta yiyebilirsiniz. Arzu ederseniz bunların yerine 200 gr sebze yemeği ile beraber 2 adet haşlanmş yumurta yeme şansına sahipsiniz.

Akşam Yemeği: Akşam yemeğinizde 200 grama kadar ızgara veya buğulama yapılmış balık tüketebilirsiniz. Bunun yerine 150 gr kadar kırmızı et veya 200 gram pişmiş bir sebze yemeği ile 4 parça somon füme yiyebilirsiniz. Balık yemediyseniz az tuzlu bir ayran veya şekeriz olmak şartıyla kahve veya çay içmek de elinizde. Sebze yemeklerine örnek vermek gerekirse, kereviz, mantar, lahana, ıspanak, brokoli, kabak vs. Bu sebzeler kalorisi az olan besinlerdir. Ayrıca vücudun ihtiyac olan bir takım vitamin ve mineralleri de sağlarlar.

Günde 8 ila 10 bardak su içmenizi öneririz. Göreceksiniz ki; bu diyet listesiyle istediğiniz kilolara ulaşmak hiç de zor olmayacak.

 

Content Protection by DMCA.com
 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git