[Çözüldü] 2017 Ankastre Mutfak Modelleri

[Çözüldü] 2017 Ankastre Mutfak Modelleri
26 Aralık 2016 tarihinde eklendi, 794 kez okundu.

2017 Ankastre Mutfak Modelleri

Ankastre kelimesi bir boşluğa, bir bölüme, gömme yerleştirme anlamı taşımaktadır. Özellikle mutfak malzemeleri için ocak, fırın gibi mutfak içerisinde uygun alanlara gömme tarzında mutfağın genel görüntüsüne uyum sağlayacak şekilde yerleştirmede bu ifade fazlasıyla kullanılır. Ankastre cihazlar farklı değildir. Normal bir fırından farkı yoktur. Tek farkı yerleşim durumudur. Mutfak eşyaları klasik tarzda alınmak istenirse normal set üstüne ya da bir fırın tipinde seçilir. Eğer ankastre seçim yapılırsa bu gömme şeklinde alınır ama ilgili yerde yuvası açılıp tezgah altından dışarıya görüntü vermeksizin montesi gerçekleştirilir.

Ankastre cihazların en güzel özelliği mutfakta görüntü kirliliğini engellemesidir. Gömme tabiri ile kullanılan bu sistemde her şey yerine oturtulmuş bir dağınıklık söz konusu olmamış hali ile, mutfakta geniş alan kazanılması adına faydadan ibarettir. Ankastre cihazlar her mutfak için uygun değildir. Klasik bir mutfakta ankastre ürün kullanamazsınız. Mutfak ve ankastre ürün birbirini tamamlar nitelikte olmalıdır. Bu ürünler genelde paslanmaz çelik olarak üretilir. Ankastre mutfaklar son zamanlarda kadınlar tarafından oldukça tercih edilen bir seçenek halindedir. Çünkü kadın mutfakta geniş alan ve düzenlilik ister. 2017 ankastre mutfak modelleri bu sebeplerle birlikte artık vazgeçilmez olmaya adaydır.

Ankastre Mutfak Seçiminden Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

Eğer tercihiniz ankastre mutfak ise mutfağınızın şekli ve mobilyaları da bu seçime uygun olmalıdır. Klasik bir mutfakta ankastre ürünler kullanmak saçma bir yaklaşım olacaktır. Eğer bu tür mutfaklar sizde ağır basıyorsa mutfak mobilyasında değişiklik yapılması şarttır. Ankastre dolapların boyut ve ölçüleri de büyük önem taşıyan ikinci husustur. Bu ürünlerin ölçüleri ile eşyalarınızın ölçüleri birbirine orantılı olmalıdır. Eşyanın mutfağa sığmadığı zaman ki görüntü kirliliği gerçekten iticilik yaratır. Mutfak dekorasyonu da ankastre mutfaklarda dikkat edilmesi gereken noktalardan biridir.

Ankastre ürünler tasarımları açısından düz bir tezgah üzerinde durabilme özelliği yoktur. Çünkü ilgili bölüme uyum sağlayabilmek adına bir marangoz yardımıyla şekil aldırılır. Normal beyaz eşyalarınız ile mutfak oluşumu yapmak istediğinizde ölçüler birbirine tutmadığından hem görüntü açısından hem kullanım açısından sorunlar oluşacaktır. Mutlaka aleti dolaba uyarlamak gereklidir. 2017 ankastre mutfak modelleri zevkiniz ve alanınız doğrultusunda çeşitlilik açısından geniş bir yelpazede olup beğenilerinize sunulmayı beklemektedir.

 

Content Protection by DMCA.com
 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git