[Çözüldü] 2017 Bebek Odası Modelleri

[Çözüldü] 2017 Bebek Odası Modelleri
29 Aralık 2016 tarihinde eklendi, 278 kez okundu.

2017 Bebek Odası Modelleri

Renkleri, kullanım alanları, oyun alanlarındaki özel dekoreler ile yine rengarenk özel tasarımlarla bezenmiş bir şekilde beğeninize sunulmaktadır. Genelde büyüyen beşikler tercihte birinci sıradadır. Cibinlikli beşiklerin modası hala geçmiş değil, hem bebeği koruyacak hem de bebek odasına ayrı bir ifade katacaktır. Kuşkusuz mobilyalarla birlikte aksesuar seçimleri de bir oda için büyük önem taşır. Abajur, halı ve perdeler.

Bebeğin ilgisini çekecek objelerle oda zenginleştirilebilir. Mesela bir erkek bebek odası bir futbol takımına uygun konseptler ve objeler kullanılarak hareketlendirme sağlanabilir. Genelde bebek odalarında annenin rahat hareket edebilmesi için fazla mobilya tercih edilmez. Gerekli mobilya parçaları dışında kullanım alanının bol olması büyük önem taşır. Aydınlatma olarak fazla parlak ışık bebeğin gözünü yoracağından kullanılmamalıdır. Ne kadar pastel tonlarda dekorasyon yapılırsa bebek o kadar huzurlu olur. Özel seçimler hatta belki tasarımlarla dopdolu bir dünya bu.

Renkler

Kız çocuklarında hakim renk yine pembe, erkek çocuklarda da mavi. Bu vazgeçilmez iki renk dışında odayı daha aydınlık daha modern göstermek adına 2017 de beyaz rengin baskısını görebilirsiniz.

Modeller

2017 de cibinlikli beşikler göze çarpacak. Anne hem bu şekilde bebeğini koruyacak hem de odasına şirin bir ifade katacağına inanarak bu konsepti uygulayacaktır.

Malzemeler

Bir bebek odası takımı alırken alınan mobilyanın malzemesi büyük önem taşır. Mobilyanın doğal ürünlerden hazırlanması öncelikli tercih olmalıdır. Zira bu tür ürünler bebeğin sağlığını zarar yönünde etkilemez.

Anne ve baba olarak evin küçük misafirine hoş geldin demek görevi ona hazırlayacağınız özenli odayla başlar. Rahatlık, huzur ve mutlu olması için ayarlanmalar yapılır. Bir bebek odasında öncelikle huzurla uyumak ister. Bunun için de kaliteli sağlıklı bir beşik ya da yatak ilk tercihiniz olmalıdır. Gözünü açtığında onun alanı olan odasında fazla eşyayı görmekle yorulmamalıdır. Sakinlik, dinginlik bir bebek için olmazsa olmazdır. 2017 bebek odası modelleri elbette ki bir ebeveynin zevklerini de taşımalıdır ancak her zaman bebeğin rahatlığı asla göz ardı edilmemelidir. Mesela pembe bir kız bebek odası hazırlanacak. Pembe zehirlenmesi yaşanmamalıdır odada. Her şey ayarında olmalıdır.

Minik bebeğe hoş geldin demenin ilk yolu görüyorsunuz ki odasını en ince detayına kadar dekore etmekten geçiyor. Bebek sağlığı, bebek huzuru, bebek mutluluğu derken yavrunuzun yaşama alanı sizin elinizde. Her şey onun için.

Content Protection by DMCA.com
 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git