[Çözüldü] 2017 Çocuk Odası

[Çözüldü] 2017 Çocuk Odası
30 Aralık 2016 tarihinde eklendi, 384 kez okundu.

2017 Çocuk Odası

Çocukluk yetişkinlik öncesi hayata hazırlık, oyun ve eğlence devresi olarak tanımlanabilir. Tabiatları gereği çocuklar neşe kaynağıdır. Neşeleriyle çevrelerine ilham veren çocuklar aynı zamanda mutlu bir yetişkin olacaktır. Ağaç yaş iken eğilir sözünü doğrularcasına çocukluk evresinde mutlu bir ortamda yetişen bireyler gelecekte kendilerine ve çevrelerine daha faydalı bireyler olacaktır.

Çocuklar ve çocukluk bu kadar önemli olduğu için çocuklar için gerekli emek verilmelidir. Çocuklar madden ve manen desteklenmeli, hayatlarının ayrıntıları dikkatle dizayn edilmelidir. Mutlu bir çocukluk için çocuk odası özel olarak dizayn edilmelidir.

Çocuk Odası Modelleri

Çocukların dünyasına anlamlı katkılar sağlamak adına özenle hazırlanmış bir çok çocuk odası modeli bulunmaktadır. Çocuk odası denilince akla gelen ilk üç marka: Dessenti, Adore ve Alpino’dur. Çocuk odası tasarlanırken ayrıca renkler de önemlidir. Beyaz, kırmızı, mor, noce en çok kullanılan çocuk odası renklerinden bir kaçıdır. Çocuk odası oluşturulurken hazır çocuk odası takımları da tercih edilebilir. Çocuk odası takımlarında bir çok farklı eşya bulunmaktadır. Gardırop, karyola, çalışma masası, şifonyer, komodin, kitaplık, sehpa ve çalışma sandalyesi akla ilk gelen çocuk odası eşyalarındandır. 2017 Çocuk Odası modellerinden istenilen seçilerek çocukların odası baştan dizayn edilebilir.

Çocuk odası eşyaları yukarıda sayılan gardırop, karyola gibi asıl eşyaların yanında çeşitli aksesuarlar ile de zenginleştirilebilir. Duvar saatinden, gece lambasına çocuk dünyasına özel olarak hazırlanmış çeşitli aksesuarlar ile çocuklar odalarında daha mutlu ve huzurlu olabilir. Çocuk odasının çeşitli ve farklı aksesuarlar ile zenginleştirilmesi, çocukların ilgisini çekecektir.

Çocuk Odası Nasıl Dizayn Edilmelidir

Çocuk odası dizayn edilirken çocukların ruh dünyası göz önünde bulundurulmalıdır. Ayrıca kız çocuklarının ve erkek çocuklarının odaları farklı özellikler göstermektedir. Özellikle renkler çocuk dünyası için çok önemlidir. Rengârenk bir çocuk odası, çocukların psiko – sosyal gelişimlerini de desteklemektedir. Ayrıca çocuk odası seçilirken alınacak eşyaların özellikleri dikkatle belirlenmeli, çocuk gelişiminin çok yönlü olduğu gerçeği akılda tutularak ona göre tasarım yapılmalıdır.

Çocuk odası tasarlanırken odayı ebeveynlerin göz zevklerine göre değil de çocukların hoşuna gidecek şekilde tasarlamak yararlı olacaktır. Çocuk odası çocukların keşfettikleri, öğrendikleri ortamlar olup bu açıdan bakıldığında çocuk odasının da öğrenmeyi destekleyecek şekilde tasarlanması çocukların öğrenme, keşfetme yetilerinin gelişmesini sağlayacaktır.

Çocuk odasını bu kadar önemli kılan çocukların kendisidir. Sonuç olarak çocuk odasının tasarımında mevcut seçenekler dikkatle incelenmelidir. 2017 Çocuk Odası modelleri sayesinde çocukların dünyası daha da zenginleştirilmektedir.

2015-2015-cocuk-odasi 2015-cocuk-odasi beyaz-2015-cocuk-odasi en-guzel-2015-cocuk-odasi erkek-2015-cocuk-odasi kiz-2015-cocuk-odasi oyun-alanli-2015-cocuk-odasi pembe-2015-cocuk-odasi pudra-pembesi-2015-cocuk-odasi renkli-2015-cocuk-odasi sade-2015-cocuk-odasi yeni-2015-cocuk-odasi yeni-sezon-2015-cocuk-odasi

Content Protection by DMCA.com
 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git