[Çözüldü] 2017 Ev Dekorasyonu Modası

[Çözüldü] 2017 Ev Dekorasyonu Modası
31 Aralık 2016 tarihinde eklendi, 406 kez okundu.

2017 Ev Dekorasyonu Modası

Günümüzde eskiye nazaran dekorasyonlar çok daha sade olarak tercih edilmektedir. 2017 ev dekorasyonu modası da sadelik ve gözü yormayan detaylar üzerinedir. Genel olarak ta eskiye dönüş çizgileri taşımaktadır.Bunlar nedir? Mesela Anadolu kumaşları, krinkle ya da hacimli kumaş kullanımları dikkat çekmektedir. Doğal tasarımlar, doğal dokular, hayvan baskıları çok sık görülecek hatta hatta trend parça olacaklar. Dekorasyon hayatımız içerisinde birçok detayı kapsayan bir durumdur.Dekore edilen yerin kişiye mutluluk ve huzur vermesi ilk vurgulanan noktadır.Bu sebeple de dekorasyon modelleri kişi zevkine göre değişiklikler barındırır. Ev dekorasyonunda renk uyumu çok önemlidir. Bir kıyafet giyilirken nasıl uyum aranırsa aynı şey ev dekorasyonunda geçerlidir.Rengarenk bir ortamın görüntüsü tamamen karmaşa olarak nitelendirilir. Oysa uyumlu iki rengin ahengi çok daha farklı bir imaj sergiler.

Ev Dekorasyonunda Renklerin Önemi

Trend renkler sayesinde evlerin bahar şenliği içerisinde olacağı benzetmesi yapılsa yanlış olmaz herhalde. Mavi,pembe,gri tonları hakimiyetiyle birlikte romantizm,masumiyet, şıklık, sadelik hepsi bir arada kombinasyonu yaşanacak. Aslında şunu söylemek mümkün, hangi renkte kendinizi mutlu ve huzurlu hissediyorsanız 2017 ev dekorasyonu modası size bu alternatifi bol bol yaşatmaya geliyor. Mesela gri rengi soğuk bir renk olduğu için çok fazla tercih edilmez. Ama 2017 de bunu sıcak bir renkle harmanladığınızda o soğukluk kırılacak ve çok farklı bir dekorasyon içerisinde kendinizi bulacaksınız. Renklerdeki hareketlilik size de hayat içerisinde bambaşka bir enerji verecek. Bir diğer baskın renk olarak ta mavi renginin kullanımlılığı artacak diyebiliriz.Mavi ve pembe kombinleri 2016-2017 sezonunda özellikle ev tekstilinde çok fazla tercih edilecektir. Bunun yanı sıra pastel tonların hakimiyeti yine her daim trendliğini korumakta, kahve tonları, macun rengi,kum rengi gibi renkler de detaylar da gizli olacak gibi gözüküyor.

Ev Dekorasyon Modelleri

2017 de ilk göze çarpan değişiklik yatak başları olacak. Ahşap ya da deri yatak başlıklarının yerini kapitone dokulu içi dolgu malzemeli ürünlere bırakacak. Elbette ki deri keyfi devam edecek. Bu tamamen kişisel zevk doğrultusunda ilerleyen bir durum. Ancak kadife kumaşlar ve düğmelerle yapılan tasarımlar yatak odaları bambaşka bir havaya bürünecek. 2017 de yemek odası takımları yerine tv ünitesi ve sadece yemek masası trend parça olacaklar. Halı ve perde uyumu yine çok dikkat edilmesi gereken dekorasyon noktası. Eskiye dönüş sebebi ile country tarzı çiçekli perdeler, kırlentler,yastıklar dikkat çekici olacak. Mesela mutfaklarda stor perde kullanımları tercih edilmeye başlanacak. Aydınlatmalar da abajur ya da led aydınlatmalar ile yardımcı aydınlatma faktörü trend olacak. Mesela lila renginde bir kullanım baskısı çok fazla görülecek. Lila rengi bir perde kullanımı ortama son derece klas bir hava yaratacaktır.

Content Protection by DMCA.com
 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git