[Çözüldü] 2017 Ev Dekorasyonu

[Çözüldü] 2017 Ev Dekorasyonu
31 Aralık 2016 tarihinde eklendi, 346 kez okundu.

2017 Ev Dekorasyonu

Kişisel yaşam alanı, özel hayatın olduğu mekan olarak evler özel bir dekorasyona ihtiyaç duymaktadır. Ekonomik koşullar, kişisel ihtiyaçlar, zevk ve beğenilerin gelişmesiyle beraber oldukça kullanışlı ve estetik ev dekorasyonu uygulanabilmektedir.

Kaliteli Bir Dekorasyon İçin İpuçları

Dekorasyon ihtiyacı belirlendikten sonra ilk iş planlı hareket etmek için ön hazırlık yapılmalıdır. Bu ön hazırlığın en önemli başlangıcı ve belirleyici bütçedir. Ekonomik olarak nasıl bir bütçe ayrılacağına karar verilmelidir. Bu bütçe uyarınca hareket edilmelidir. İhtiyaçlar göz önünde tutularak en kullanışlı ve estetik dekorasyon belirlenmesi için fiyat analizleri yapılmalıdır. 2017 ev dekorasyonu fikirleri arasında oldukça ekonomik koşullarda tasarlanabilen tarzlar oluşturulmaktadır. Bütçeye göre bu fikirlerin uygulanması ve seçilen ürün yelpazesi değişebilmektedir.

Dekorasyon Aşamaları

Kişilerin kendi tarzlarına karar vermeleri oldukça önemlidir. Zira aydınlatma gibi başlıca konuların ilk adımda belirlenmesi gerekmektedir. Böylece ev dekorasyonu için gereken tadilat tesisat değişiklikleri ile başlamalıdır. Elektrik ve su tesisatında yapılacak değişiklikler ilk aşamadır. Bu aşamalar kişilerin kullanım ihtiyacı ve zevkine göre planlanmalıdır. Tesisat konusundaki çalışmalar evin alt yapısını oluşturacağından ilk adım buradan başlamalıdır. Parke, seramik veya zemin döşemesine dair değişiklikler bu aşamada yapılmalıdır. Evin tabanı ve duvarları konusundaki değişiklikler mobilya ve aksesuardan öncedir.

Mutfak, banyo, tuvalet gibi ıslak zeminli mekanların ilk aşamada dekore edilmesi gerekir. Böylece evin temel kullanım alanlarındaki ağır iş tamamlanmış olacaktır. Yer ve duvarlardaki değişikliklerin ardından boya ve sabit mobilyalardaki değişikliklere geçilmelidir. Gömme dolap varsa dekorasyon tarzına uygun şekle getirilmelidir. Boya işlemi bu aşamada gerçekleşmelidir. Elektrik tesisatı kullanılacak aydınlatma aygıtlarına göre belirlenerek tamamlanmalıdır.

Ev Dekorasyonunda Dikkat Edilmesi Gerekenler
Özellikle 2017 ev dekorasyonu modelleri perde ve halı kullanımını ön plana çıkarmaktadır. Perdeler evin yapısına, kullanacak kişilerin zevkine göre belirlenebilmektedir. Ev dekorasyonunda karar verilen tarza uygun perde seçimi, kullanım şekline uygun korniş ve araçları takılmalıdır. Ardından mobilya ve kullanım alışkanlığına uygun halı seçimi yapılmalıdır.

Ev dekorasyonunun önemli bir parçası olan mobilyalar seçilerek dekorasyonun ağır işleri bitirilebilir. Mobilyalar aşamasının ardından duvar ve kapı süslemeleri ile pano ve tablo seçimi yapılmalıdır.

Content Protection by DMCA.com
 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git