[Çözüldü] 2017 Mobilya Modelleri

[Çözüldü] 2017 Mobilya Modelleri
1 Ocak 2017 tarihinde eklendi, 415 kez okundu.

2017 Mobilya Modelleri

Mobilyalar hayatımızın ayrılmaz bir bölümü gibidir. Evlerimizi süsleyen bu eşyaların farklı farklı modelleri, tarzları ve renkleri mevcuttur. Hangi mobilyayı neye göre ya da neden tercih etmeliyiz? Bu önemli bir soru. Her yılın, her dönemin kendine has tarzları, akımları söz konusudur. 2016 yılını bitirip 2017 yılına adım atacağımız şu günlerde  2017 yılının yeni getirilerinden  birisi de yeni mobilyalar olacak. Peki bu mobilyaların modelleri, renkleri, malzemeleri neler olacak?

2017 Mobilyalarında Hakim Renkler

Bu yılın mobilyalarında yine içimizi ısıtacak maviler, pembeler görmek mümkün. Bunun yanı sıra grinin ihtişamı ve ağırlığı da mobilyalar da kendini gösteriyor. Ayrıca metal rengine,  altın rengine de mobilyaların detaylarında rastlamaktayız. Göz kamaştıran şık ve lüks mobilyaların yanında doğadan kopmamış ve onun izlerini evlere taşıyan mobilyalar hakim. Pastel renklerin yanında modern çizgiyi devam ettiren elegant ve keskin renklere de gözümüz çarpıyor. Bronzun ve bakırın parlak renkleri adeta göz kamaştırıyor.

Modeller ve Kullanılan Malzemeler

Bu yılın mobilyalarına baktığımızda Akdeniz esintileri, mavinin gücü kendini hissettirmekte. Doğayla iç mekanları birbirine bağlayan tasarımlar mevcut. İç mekan ve dış mekan ayrımının ortadan kaldırıldığı, bahçe ya da balkon mobilyalarıyla iç içe geçmiş mekanlar görmekteyiz. Öne çıkan modellerde altın ve metal ayrıntıların da yer aldığını fark ediyoruz. Rahat oturumlu geniş spor koltukların, mobilyaların  yanında avangarda yakın çizgideki mobilyaları  görmekte söz konusu. Akdeniz esintisi taşıyan cıvıl cıvıl parçaların içinde eskitme tarz mobilyalar yeniden hayat buluyor. Bunların yanı sıra 2017 yılında el işçiliğine verilen değerin ve kıymetin arttığını ve daha çok ön plana çıktığını görmekteyiz. Çünkü el işçiliği mobilyaya benzersiz soluk getiren bir etkendir. Her mobilya üzerinde bir zanaat taşır, aynı zamanda da zanaatkarın el izlerini. Bu da o mobilyanın eşsizliği ve her birinin özel olması anlamına gelir.

Koltuklarda kullanılan kapitoneler yine vazgeçilmez görünüyor. Ayrıca kareli kumaşlar ve çiçek desenli kumaşlar da kullanılanlar arasında. Ahşap mobilyaların üzerindeki oymalar ve bunların altın rengi ile süslenmesi de 2017 yılının mobilyalarında yer etmiş. Masif ahşapla birlikte lake kullanımı da mevcut görünüyor.  Bu mobilyaların yararına gelince doğadan kopan insanı tekrar doğayla birleştiriyor diyebiliriz. Doğanın uyumu, sakinliği ve dinginliği evlere taşınıyor.

Content Protection by DMCA.com
 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git