[Çözüldü] 2017 Mutfak Seramikleri

[Çözüldü] 2017 Mutfak Seramikleri
4 Ocak 2017 tarihinde eklendi, 390 kez okundu.

2017 Mutfak Seramikleri

Mutfakta en çok bayanların tarzı ön planda tutulur. Çünkü ev ortamında mutfak onların yaşam alanıdır. Mutfakta kullanılan seramikler ise, mutfakta oluşan şıklığı tamamlamak için yardımcı olmaktadır. Mutfağını kendi zevkine göre yaptıran bayanlar, bu konuda oldukça titiz davranmaktadırlar. Özellikle duvar ve yer seramikleri seçimi çok önemlidir. Mutfakta ferah aynı zamanda şık bir ortam oluşturması için seçimi oldukça dikkatli yapılmalıdır. Ev dekorasyonunda moda sürekli yansıtılır.

Duvar ve Yer Seramikleri

2017 mutfak seramikleri, 3 boyutlu ya da desenli seramiklerden oluşmaktadır. Duvar seramiklerinde 2017 modası olarak renkli taşlardan oluşan yuvarlak kabartmalı desenler bulunmaktadır. Bu tür seramikleri klasik bulanlar için de köşeli asimetrik kesimler üretilmektedir. Hem klasik hem de farklı olmasını isteyenlerin de zevkleri ön planda tutulmuştur. Bunlar için de seçtiğiniz bir rengin her tonu küp şeklinde açıktan koyuya doğru dizilmiştir. Bu modelin açık renkte olan tonları en çok tercih edilenler arasında yer almaktadır. En çok siyah mutfaklarda tercih edilenler ise, doğal taş görünümlü mutfak duvar seramikleri olmaktadır. Bu tercih mutfaklarda taş ev havası oluşturmaktadır. Bunun haricinde tuğla şeklinde çift renk duvar seramikleri bulunmaktadır. Bunlarda en çok tercih edilen tonlar ise krem, mavi,beyaz ve mürdüm renkleri olmaktadır.

Evini kendi dekore edenler ise 3 boyutlu seramikler ya da desenli cam seramikler tercih etmektedirler. Bu seramiklerin en bilinen dezavantajı ise cam ve desenli oldukları için temizlenmesinin zahmetli olmasıdır. Bu nedenle taş seramikler daha ön planda olmaktadır. Yer seramiklerinde ise mekana ve kişilerin zevklerine göre her türlü seramik düşünülmüştür. Ev içerisinde halı kullanmayan bayanlar en çok şık duruşundan dolayı çeşitli 3 boyutlu seramikleri tercih etmektedirler. Deniz altı, taşlı patika yollar gibi istenilen her desenler üretilmektedir. Ancak bunlar diğer seramiklere göre daha maliyetlidir. Geniş mutfaklarda en çok tercih edilen seramik çeşidi ise çift modeldir. Yani mutfağın bir tarafı düz, bir tarafı büyük halı serilmiş gibi bir görünüm veren desenli seramiklerden oluşmaktadır. Mutfak zeminlerinde genellikle parke daha çok tercih edilmektedir. Ancak seramiklerin şıklığı açısından beyaz ve krem tonları da oldukça kullanılmaktadır. Siyah desenler ise yer seramiklerinde biraz kasvetli bir hava oluşturduğu için pek tercih edilmemektedir.

Seramikte Kaliteden Yana Olmalısınız

2017 mutfak seramikleri, kalite açısından oldukça önemlidir. Çünkü harika bir mutfağa sahip olmak istiyorsanız, kaliteden yana olmanız gerekiyor. Aksi takdirde seramiklerinizde erkenden çatlama ya da çizilme gibi sorunlar meydana gelmektedir. Fiyatları ise modeline ve ebatlarına göre farklılık göstermektedir. Ancak uygun fiyatlı seramik arayanlar için Kütahya Mutfak Seramikleri Obika Serisi, popüler olanlar arasındadır. Hijyen açısından oldukça kullanışlı bir seridir. 20×55 cm 30-38 TL arasındadır. Çanakkale Mutfak Seramiği ise, modeline ve ebatlarına göre değişiklik göstermektedir. Ancak fiyatları 18-44 TL aralığındadır. Cam seramikler ise 430 TL den başlamaktadır. Bunların dışında Ege Seramik, Yurtbay Seramik ya da Koçtaş ürünlerini de inceleyebilirsiniz.

Content Protection by DMCA.com
 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git