[Çözüldü] 2017 Mutfak Tasarımı

[Çözüldü] 2017 Mutfak Tasarımı
4 Ocak 2017 tarihinde eklendi, 386 kez okundu.

2017 Mutfak Tasarımı

 

Mutfak, evin en önemli bölmelerinden bir tanesidir. Özellikle hanımların günün büyük bir çoğunluğunu geçirdiği, yemekler hazırladığı ve sunduğu bu bölme aynı zamanda bazı ailelerde yemek odası olarak da kullanılmaktadır. Hal böyle olunca mutfak dizaynı da önemli bir konu haline dönüşüyor. Özellikle hanımların mutfak konusunda ince eleyip sık dokudukları bilinen bir durumdur. Hanımların ilk tercihlerinden bir tanesi çalışırken kendilerine uygun bir alan oluşturabilmek ve bu alanda daralmadan iş yapabilmek oluyor. Tam da bu nedenle 2017 mutfak tasarımı her zevke hitap edebilecek tarzdaki ürünlerle isteklerin neredeyse tamamını karşılayabilir nitelikte oluyor.

Hangi Mutfak Tercih Edilmeli?

Mutfağınızın hangi havayı size vermesini istiyorsanız ona uygun bir tercih yapabilirsiniz. Birbirinden farklı birçok ayrı malzeme kullanılarak yapılan mutfak modellerinden sizler için en uygun olanını tercih edebilirsiniz. Şu an da üretimi devam eden 2017 mutfak tasarımları arasında; Ahşap mutfaklar, membran mutfaklar, Amerikan mutfaklar, lake mutfaklar, ankastre mutfaklar, laminat mutfaklar, akrilik mutfaklar, modern mutfaklar, masif mutfaklar yer alıyor. Her biri birbirinden farklı özelliklere sahip olan ve birbirinden farklı amaçlara hizmet eden bu mutfaklardan zevkinize uygun olanını; IKEA, Koçtaş, kelebek mutfak, Linea Decor gibi yerlerden temin edebilirsiniz.

Mutfak Modeli Tercihi Yaparken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Her evin kendine has bir mimari yapısı vardır. Evlerin özellikle bazı bölmelerinde bazı kusurları da bulunmaktadır. Bu kusurlar; olmaması gereken yerden çıkan kolonlar, diğer girinti ve çıkıntılar ya da dar alanlar olabilir. Burada yapılması gereken en önemli şeylerden bir tanesi; mutfağın yerleşim planlamasının iyi tahlil edilmesidir. Örnek vermek gerekirse; dar alanlı bir mutfağa sahipseniz Amerikan mutfak tercihi sizin için hatalı olacaktır. Amerikan mutfağın en önemli özelliklerinden bir tanesi bağımsız bir bar şeklindeki ek tezgahının, orta kısımda bulunması ve burada hem yemeğe hazırlık yapılıp hem de yenebilecek durumda olmasıdır. Bu da sadece geniş alanlı bir mutfakta mümkün olacaktır.

Tezgah alanının iyi hesaplanması, mutfak dolaplarının boyutlarının ve ölçülerinin iyi belirlenmesi ve her şeyden önce, zevke uygun bir tercih yapılıp doğru renklerle bunun perçinlenmesidir. Bunlar yapıldığı taktirde mutfağın havası son derece değişecektir ve elde edilen görüntü sizleri de mutlu edecektir. Tüm bu araştırmaları yapmak için 2017 mutfak modelleri üzerinde göz gezdirebilirsiniz.

Content Protection by DMCA.com
 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git