[Çözüldü] 2017 Oturma Grubu Modelleri

[Çözüldü] 2017 Oturma Grubu Modelleri
7 Ocak 2017 tarihinde eklendi, 323 kez okundu.

2017 Oturma Grubu Modelleri

 

Günden güne inşaat sektörü, gelişmekte ve değişmektedir. Geçmişten günümüze bakacak olursak kalabalık ailelerimiz, babaannelerimiz, dedelerimizle oturduğumuz 2 katlı, 3 katlı koskoca evlerin, aileler küçüldükçe küçüldüğü aleni olarak görülmektedir. Binalardaki, evlerdeki bu küçülme doğal olarak mobilyalara da yansımış durumda. Daha büyük metrekareleri doldurmak için mobilyalar da haliyle büyüktü. Oturma grupları, yemek odaları, neredeyse yerden tavana kadar olan, içine kesme çay takımlarının, özel yemek takımlarının, hatıra eşyaların koyulduğu vitrinler, orta sehpalar. Kadınların çalışma hayatında aktif olmalarının da etkisiyle ev dekorasyonları daha minimal hale geldi. Daha düz, oymaları olmayan, toz tutmayan eşyalar. Bu durumdan oturma grupları da payını aldı.

2017 oturma grupları modelleri, 1+1 dairelerinde hayatımıza girmeye başlamasıyla bir oturma grubundan beklenenden daha fazlasını veriyor. Hem oturma grubu hem depolama alanı olarak da kullanıma uygun olan modeller birçok ihtiyacı aynı anda karşılamakta. Koltukların altının açılabilir olması küçük evlerde yaşayanlar için ayrıca bir avantaj sağlıyor. Oturma grubu seçimi yaparken dikkat edilecek unsurlar arasında oturum rahatlığı, kumaşın temizlenebilir olması ve kasasının sağlam olmasına dikkat edilmesi öne çıkıyor.

2017’de Tercih Edilecek Renkler

2017 oturma grupları modellerinde mavi ve pembe tonları ağır basmakta. Mavinin çok açık tonları, çok koyu tonları, lacivert, turkuaz, saks ve yeşile göz kırpan mavilerin yanında pembeler. Gül kurusu, pudra pembe, fuşya rengi ve daha niceleri önümüzdeki yılın gözde renkleri. Sadece bu iki renk ve tonları değil tabi ki, hardal sarısı ve yeşilin koyu tonları da sık görülen renklerden. Bir de olmazsa olmazlara rastlayacağız, vizon gibi, krem gibi, gri gibi, kahve gibi… Herkesin kendine, zevkine ve bütçesine uygun oturma grupları önümüzdeki yıl evlerimizi dolduracak.

Oturma Grubu Fiyatları

Oturma grubu alacağım, uzun süre kullanacağım diyorsanız eğer 4.500 – 5.000 TL’yi gözden çıkartmanız gerek. Daha uygun fiyatlara çeşitli markalardan bulabilirisiniz tabi ki. Ama bildiğim marka olsun, Doğtaş olsun, Bellona olsun, derseniz ortalama fiyat budur. Fiyatları kumaş kaliteleri etkilemektedir. Son yıllarda çıkan tay tüyü kumaş silinebilirliği ile ün yapmışken, alternatif olarak kadife türü, nubuk benzeri kumaşlar da leke tutmaz, kolay silinebilen kumaşlar olarak tavsiye edilmekte. Oturma grubunu seçerken yardım alacağınız danışman kumaş kataloğunu size sunduğunda her kumaşa ait özel bilgileri vererek sizi yönlendirecektir.

 

Content Protection by DMCA.com
 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git