[Çözüldü] 2017 Oturma Odası Tasarımları

[Çözüldü] 2017 Oturma Odası Tasarımları
7 Ocak 2017 tarihinde eklendi, 470 kez okundu.

2017 Oturma Odası Tasarımları

Kışa girerken biraz da soğumaya başlayan havanın etkileri ile oturma odamızı dekore ederken oturma grubu tercihlerimizde seçeceğimiz kumaşın çeşidi, bizleri sıcak tutan bir kumaşı olması önemli detaylardandır. Oturma odamızın duvar renkleri açık tonlar ise bej ve beyaz tonları gibi; odamızdaki aksesuarlarımızı ve halı, perdemizi, oturma koltuklarımızı değiştirerek yenisini tasarlamak bu kışa girerken bizleri iyi hissettirecektir.

Kışın oturma grubumuzda değişiklik yapacaksak,  kalın kadifeler bizleri sıcak tutarken evimizi de tonlamalı açık renk minderlerle oldukça şık gösterecektir. Fon perdelerimizi koyu toprak renklerde, turuncu tonlarda kullanabiliriz. Mobilyalarımızı değiştiremiyorsak; ama değişikliğe ihtiyacımız mı var? Koyu renkleri duvarlarımızda bir duvarı boyama şeklinde ya da yine kış konseptli aksesuarlarla yeniden canlılık verebiliriz. Yine bizleri kolay kurtaracak kışın en çok tercih edilen değişiklik koyu renk bir halı kullanarak, oturma odamızda zemindeki değişiklik yine odamızın ruhunu değiştirecektir.

Oturma Odasına Küçük Dokunuşlar

Oturma odamızı dekore ederken yine çok maliyetli bir değişikliğe gidemiyorsak, kullanacağımız aksesuarlar yine bizim kurtarıcımız olacaktır. Örneğin kışa girerken ahşap malzemelerle, kahve tonlarda kullanacağımız çerçeveler, tablolar, şık bir askı, ahşap duvar rafları bizlere küçük ayrıntılarla tasarım bir bütünlük katacaktır. Değiştirebileceğimiz kadife modern bir orta halı ve üzerine yine ahşap, ceviz rengi bir sehpa ile üzerinde kullanacağımız zarif bir mumluk ile şık, sofistike bir ortam yaratmış oluruz. Buradan da anlaşılacağı gibi çok büyük değişiklikler yapamıyorsak, mobilya ve kenar perdelerimiz yeni diyorsanız, küçük dokunuşlar tam sizlere göre. Her dokunuşunuz unutmayın ki sizin zevkinizdir..

Oturma Odanız Çok Mu Küçük?

Oturma odanız, çok mu küçük hemen üzülmeyin. Hemen hemen her evin bir odası diğerlerinden epey küçük olmaktadır, ya çocuk odası olarak kullanırız ya da daha küçükçe olan odayı oturma odamız yaparız. Birlikte bu odamızı en konforlu hale nasıl getiririz? Güzel kombinlerle oturma odamızı nasıl tasarlarız ve daha büyükçe alanlarını değerlendiririz gelin ondan bahsedelim.

Oturma odamızda rahat bir L koltuk kullanabiliriz ki geriye kalan alanları değerlendirebilelim. Vişneçürüğü tonları, kahve tonları şık aynı tonda perdelerle kombinlenebilir. Halımızı ve diğer aksesuarlarımızı, odamızın boyasını açık renk beyaz, bej, tozpembe tonlarında kullanalım ki ferah ve geniş bir alan algısı yaşayalım. Yine mavi tonları da huzur verdiğinden sakinliği yaşamak istiyorsak kullanabiliriz. Doğru renkler, doğru koltuk takımı ve aksesuarlar algımızdan küçüklük hissini silebilir. Ama oturma odalarımız küçük ise 1.kural ona göre eşyalar seçmeliyiz ve çok eşya doldurmak yerine rahat edeceğimiz birkaç eşya yeterli olacaktır. Çayımızı koyacağımız sehpamız, gömülüp rahat tadını çıkaracağımız köşe koltuk takımımız ve şık aksesuarlarımız, uyumlu perdelerimizle modern bir oturma odasına sahip olabilirsiniz.

Content Protection by DMCA.com
 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git