[Çözüldü] 2017 Salon Dekorasyon Fikirleri

[Çözüldü] 2017 Salon Dekorasyon Fikirleri
8 Ocak 2017 tarihinde eklendi, 370 kez okundu.

2017 Salon Dekorasyon Fikirleri

Salon evin ortak kullanım alanlarından en revaçta olanıdır. Eve gelen misafirlerinizi orada ağırlarsınız, ev halkıyla vakit geçirirsiniz ve günün yorgunluğunu atarsınız. Salon sizleri ve zevklerinizi dışarıdan gelen kişilere en iyi şekilde yansıtacak olan bir mekandır. Nasıl bir tarzınız olduğunu ve nelerden hoşlandığınızı aslında dolaylı yollardan da olsa karakterinizi salonunuza yansıtabilirsiniz. Şimdilerde arayışlarda olan, salonunu yenilemek isteyen ya da yeni evlenecek olan çiftlere fikir vermesi açısından 2017 salon dekorasyon fikirleri hakkında kısa bir yazıyı sizlere sunacağız. Her dönem olduğu gibi bu dönemde de hem geçmişin bohem ve avangard izleri hem de şimdinin ve geleceğin modern tınıları aynı anda ürünlerin içerisinde yerini aldı ve alıcılarını bekliyor.

Salon Dizayn Ederken Nelere Dikkat Etmek Önemlidir?

Tarzınızı belirlediniz, neyi nerede ve nasıl kullanmak istediğinizi kafanızda oturttunuz. Oturma grubunuzun şeklinden eşyalarınızın tonuna kadar ve yemek odası takımınızın boyutuna kadar her şey belirli bir plan program çizelgesinde kafanızın içerisinde oturdu. Peki şimdi ne yapmanız gerekecek? Tabi ki de yapmanız gereken en önemli şey salonunuzun hacmini iyi bilmeniz olacaktır. Buna dikkat etmeden yapmış olduğunuz alışverişler daha sonrasında canınızı son derece sıkacaktır. Sığmayan ve istenilen şekilde durmayan oturma grupları, aslında evinizin daha geniş görünmesi için duvara monte edilmesi gereken televizyona aldığınız televizyon ünitesinin odayı bunaltması ve sonrasında da odaya sığmayacak hale gelen yemek odası takımı… İşte tüm bunları göz önünde bulundurarak 2017 salon dekorasyon fikirleri ile harikalar yaratın.

Şu Anın Modası Yeni Trendler

Şimdilerde yine bir pastel tonların cümbüşü etrafta kol geziyor. Eşyalarda pastel tonların hakim olması, yerlerde daha koyu halıların veya laminantların tercih edilmesi fakat bunun tam zıttı olarak da ışığı daha iyi kullanabilmek adına duvarlara da açık tonların doğal bir şekilde hakim olması bugünün en büyük trendlerinden… Bunun yanı sıra yine eskiye dönük eskitme aslında biraz da antikaya kaçacak olan mobilya tasarımlarının da hala revaçta olduğunu söyleyebiliriz. Salonun ortasına yaptırılan eskitme bir şömine, ahşap ve el oyması işçilik içeren yemek masaları ve devasa büyüklükteki koltuklar da hala aranılan modeller arasındadır. Bunun tam zıttı olarak az eşya isteyen ve açık renklerden ödün vermeyen, modern tarzda döşenmiş salonlarda tercih edilen seçenekler arasındadır. Sizlerde bu fikirlerden yararlanarak evinizi yenilemek istiyorsanız; mağazaları ziyaret edebilir veya internet üzerinden fikir alabilirsiniz

 

Content Protection by DMCA.com
 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git