[Çözüldü] 3 Ayda 15 Kilo Diyet Listesi

[Çözüldü] 3 Ayda 15 Kilo Diyet Listesi
13 Mart 2017 tarihinde eklendi, 200 kez okundu.

Modern şehirlerin kurulması, şehir hayatı ve insanların çalışma hayatlarını daha hareketsiz ortamlara taşımaları, sağlıksız ve doğal olmayan beslenme obeziteyi  çağımızın en yaygın sağlık sorunlarından biri haline getirmiştir. Obezite, sadece kilo alarak vücutta şekli bir bozukluk anlamından öte, başta kal ve damar sorunları olmak üzere, vücutta birçok organın düzgün çalışmasını engelleyerek, kişinin hayat kalitesini azaltmakta ve ileri yaşlarda ölümlere sebebiyet vermektedir. Fazla kilolarınızla mücadele etmeniz için bu yazıda size 3 ayda 15 kilo vermenizi sağlayacak diyet önerilerinde bulunacağız.

 

Obezitenin bu denli yaygın ve dikkate alınması gereken bir hastalık olması, doğru ve dengeli beslenmenin önemini ortaya koymaktadır. Diyetler bize doğru şekilde zayıflamak ve doğal şeyleri vücudumuza almamız için ideal yöntemleri sunmaktadır. Önemli olan kişinin vücudunun gereksinimlerini, hassas noktalarını (mesela alerjilerini), direnç ve dayanma limitlerini  bilmesi ve kendisine göre uygun bir diyet yöntemi seçmesidir.

 

Bu çerçevede, aşağıda herkesin kolayca uygulayabileceği, uygulayanların sağlıklı bir şekilde  3 ayda 15 kilo zayıflamasını sağlayacak bir diyeti siz değerli okuyucularımızın dikkatlerinize sunuyoruz:

 

  • Bol bol sebze ve meyve tüketilmelidir: Uzmanlar sebze ve meyvenin lif olarak zengin olduğunu, gün içinde gerekli enzim ve vitamin ihtiyacımızı meyve ce sebzelerden karşılayabileceğimizi ifade etmektedir. Örneğin öğle ve akşam yemeği arasında bir tane elma ve mevsimine göre bir başka meyve keza yenebilecektir.
  • Güne kahvaltıyla başlamak: Kahvaltı yapmak, hem güne enerjik başlamamızı sağlayacak, hem de klasik bir Türk kahvaltısında bulunan bal, yumurta, reçel, peynir ve zeytin gibi besleyici gıdaların tüketilmesi gün boyu yemek yeme arzusunu dizginleyecektir.
  • Uzun müddet aç kalmamak: Gün boyunca uzun müddet aç kalmak, metabolizmamızın yavaşlamasına neden olacak, bu da kilo vermemizi zorlaştıracaktır. Bunun engellenmesi için, küçük öğünlerle sık sık yenmesi önerilmektedir.
  • Yüksek lifli gıdaların tüketilmesi: Lif oranı yüksek gıdaların tüketilmesi tokluk hissini artıracak ve sindirim sistemimize yardımcı olacaktır. Örnek vermek gerekirse, beyaz undan yapılmış ekmekler yerine, yüksek lif içeren, kepekli ürünlerin tercihi uygun olacaktır.
  • Hareketli bir yaşam tarzına sahip olmak: Üç ayda en az 15 kilo zayıflayabilmek için olmazsa olmaz şartımız, aktif bir hayat tarzına sahip olmaktır. Ne kadar birçoğumuz ofiste masa başında ya da evde hareketsiz saatler geçirsek de uzmanlar sağlıklı bir hayat için günlük en az 10 bin adım yürünmesini tavsiye etmektedir. Bizim de yapmamız gereken, hayatımızdaki hareketsizliği olabildiğince minimuma indirmektir. Düzenli olarak koşmak, her gün 30 dk yürümek ya da asansör yerine merdivenleri kullanmak örnek olarak sayılabilir.
  • Su tüketiminin artırılması: Uzmanlar birçok hastalığın sebebi olarak yeterince su içilmemesini göstermekte ve her gün ortalama 3 litre su tüketilmesi gerektiğini kaydetmektedir. Örneğin su tüketimimizi artırmak için her yere su şişemizle gidebiliriz.
  • Doğal olmayan, sentetik maddeler içeren ve aşırı yağlı yiyeceklerin tüketilmemesi: Piyasada reklamı yapılan, yüksek şeker ve yağ içeren, fabrikasyon ürünlerden mümkün olduğunca kaçınılması 3 ayda 15 kilo verme hedefiniz için hayati önemdedir.

 

Content Protection by DMCA.com
 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git