[Çözüldü] 3 Ayda 20 kilo Zayıflamak

[Çözüldü] 3 Ayda 20 kilo Zayıflamak
13 Mart 2017 tarihinde eklendi, 194 kez okundu.

Bilindiği üzere fazla kilolarımız hem estetik anlamda bizi istediğimiz gibi görünemediğimiz, hem de sağlığımıza olan olumsuz etkisiyle hayat kalitemizi düşürmektedir. Fazla kilodan kaynaklanan hastalıklar –kalp damar hastalıkları, aşırı tuz tüketimi sonucu böbrek yetmezliği, şeker hastalığı- hayattan aldığımız zevki azaltmakta ve bizi mutsuz etmektedir. Bu sebeple, obezite ve aşırı kiloyla mücadele devletler tarafından desteklenen politikalar olmuştur. Böylelikle ilaç tüketimi azalacak ve sosyal güvenlik harcamaları kısılacaktır. Devletler bir tarafa biz kendimi sağlığımız için kilo vermemiz gerektiği bilinciyle hareket etmemiz gerekmektedir. Bunun için de öncelikle vücudumuzu iyi tanımamız ve ona göre bir diyet sistemi seçmemiz uygun olacaktır. Hızla kilo vermek fikri hem zor hem de sağlıksız bir yöntemdir. Hızlı ve yoğun programlarla verilen kilolar gene aynı hızda geri alınmaktadır. Bunun için dengeli bir programı takip ederek diyet yapmak en uygun olan seçenektir. Haftada 1 ya da 2 kilo vermek metabolizmamız için normaldir. Haftada bir buçuk kilo verebildiğimiz takdirde 3 ayda 20 kilo zayıflamak içten bile değildir.

 

İnternette, televizyonda, sosyal medyada birçok diyet seçeneğiyle karşılaşacaksınız. Bu diyet programlarından vücudunuz için en uygun olanını bir uzman yardımıyla sizin belirlemeniz gerekmektedir. Biz tamamen doğal yollardan 3 ayda 20 kilo zayıflayabileceğiniz bir formülü aşağıda sizinle paylaşacağız.

 

Bu basit yöntemde öyle karışık, moral bozucu diyet listeleri yok. Bunun yerine, hemen hemen her aktarda bulabileceğiniz şifalı bitkilerle hayalinizdeki vücut formuna ulaşmanız mümkün olacaktır. Nasıl mı? Mate yaprağı, kekik, funda yaprağı, biberiye ve yeşil çaydan oluşan karışımın günde üç fincan içilmesini uzmanlar tavsiye etmektedir. Bu bitkilerin her biri şifalıdır ve zayıflamanıza yardım etmektedir.

 

Örneğin mate yaprağı, tüm dünyada obezite tedavisinde kullanılan bir bitki olup, yağ emilimini artırıyor ve iştahı kapatarak zayıflamamıza yardımcı oluyor. Yeşil çay ise vücuttaki toksinleri atmamız için ideal bir bitkidir. Funda yaprağı da idrar sökücü olarak bilinen bir şifalı ottur. Biberiye de keza vücuttaki toksinleri atmamıza yardımcı olacak bir diğer bitkidir. Son olarak, sindirime yaptığı kolaylaştırıcı etkiyle kekik de bu karışımın önemli bir bileşenidir.

 

Ender Saraç, Taylan Kümeli gibi uzmanlar doğal yollarla ve bitki çayı diyetiyle ayda beş kilo verilebileceğini ifade ediyor.

 

* At kuyruğu bitkisi

 

* Maydanoz

 

* Adaçayı,

 

* Fesleğen,

 

* Kekik,

 

* Civanperçemi,

 

* Biberiye,

 

* Tere,

 

* Sinameki,

 

* Balık otu.

 

Öte yandan, diyetleri, aktif ve pasif diyetler şeklinde ikiye ayırmak mümkündür. Aktif diyet, yukarıda açıkladığımız formülle ya da başka formüllerle kişinin zayıflamak için bir aksiyon alması ve bir disiplin dahilinde bir programı uygulamaya çalışmasıdır. Bunun yanında pasif diyet ise, kişinin daha önce onun kilo almasına sebebiyet veren aktiviteleri -örneğin patates cipsi yemeyi- yapmayı bırakmasıdır. Zayıflama sadece aktif bir tutumla değil, aynı zamanda pasif olarak da yapılabilir. Bu da kişinin alkol kullanımını asgari düzeye indirmesi, yağlı ve yüksek kalorili yiyeceklerden uzak durması, stresli ortamlardan uzaklaşması gibi örneklendirilebilir.

 

Content Protection by DMCA.com
 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git