[Çözüldü] 3 Günde 1 Kilo Diyeti

[Çözüldü] 3 Günde 1 Kilo Diyeti
14 Mart 2017 tarihinde eklendi, 182 kez okundu.

Kilo vermekte zorlanan, ağır stres altında çalışıp kendini yemeklere vererek ideal kilosundan uzaklaşan, ancak bir o kadar zor kilo veren kişilerin istifade edebilecekleri, basit, kısa ancak etkili diyet formüllerini sizlerle paylaşmadan önce kolay ve hızlı nasıl kilo verilir ondan bahsetmek yerinde olacaktır. Sadece birkaç kilo fazlası olduğunu düşünen ve yoğun ve karmaşık diyet programlarına ayıracak çok zamanı olmayan kişiler için 3 günde 1 kilo diyetimiz idealdir.

 

Kolay ve hızlı bir şekilde kilo vermek herkesin isteyeceği bir durumdur. Ancak bunun harfiyen uyulması gereken şartları vardır:

 

  • Düşük karbonhidratın tüketildiği bir diyetin seçilmesi uygun olacaktır. Bu süre zarfında doymuş yağ oranı fazla yiyecekler yemenizde bir sakınca bulunmamaktadır. Tereyağı candır.
  • Sadece acıktığınızda yemek yiyin.
  • Fabrikasyon gıdalardan uzak durun.
  • Düşük kalorili gıdalar tüketin.
  • Meyveden uzak durun ve alkolle bağınızı kesin.
  • Kullandığınız ilaçlara dikkat edin.
  • Düzenli ve sağlıklı bir uyku uyumaya çalışın.
  • Vitamin desteği alın.
  • Spor yapın.

 

Yukarıdaki bu koşullara uyduğunuzda 3 günde 1 kilo vermek gibi aslında zor görülen bir hedefe, belirlediğiniz şok diyetlerle ulaşmanız içten bile değil! Ancak kilo vermenin aslında başlı başına bir sabır işi olduğunu bilmemiz gerekmektedir. Düzenli yapılmayan, kısa sürede bırakılan ya da sporla desteklenmeyen diyet denemeleri başarısız olacaktır.

 

Bunun yanında, size kilo aldıran sebepler ortadan kaldırılmadığı sürece, verdiğiniz kiloları geri almanız kaçınılmazdır. İlk önce yapılması gereken, kilo almanızı tetikleyen yanlış beslenme alışkanlıklarını, hareketsiz hayat tarzını bir yana bırakmak, olabildiğince stresten uzak durmaktır. Aksi takdirde verilen kilolar hızla geri alınacaktır. Ayrıca, kişiye diyet yaparken kendine yemek yemeği hatırlatacak bütün obje ve nesnelerin ortadan kaldırılması, aile fertlerinin diyete başlayan kişiye davranışlarıyla destek olması  da önem arzetmektedir. Üzerinde durulması gereken bir diğer husus, büyük ve uzun diyet programı uygulayacakların kesinlikle profesyonel bir yardım almasıdır. Diyetisyenler, zayıflamak isteyen kişiye en uygun programı seçecek ve o süreçte doğru yönlendirmeleri yapacaktır.

 

Kısa zamanda, yorulmadan 3 günde 1 kilo vermek isteyenler için Doktor Murat Topaloğlu aşağıdaki basit diyet listesini öneriyor:

 

Dr. Murat Topoğlu 3 günde 1 kilo verdiren diyet listesi:

 

Kahvaltı: 1 dilim ekmek, 1 dilim yarım yağlı peynir, 3 adet zeytin, 1 domates, 1 salatalık.

Öğle yemeği: Salata (yağsız), veya çorba yoğurt.

Akşam yemeği: 100-150 gr. et, tavuk ya da balık (ızgara), ve gün içinde 3 litre su.

 

Öğün aralarında yeşil çay, kahve içebilir, bir tane diyet bisküvi yiyebilirsiniz. Bu diyet sürekli olarak yapılabilecek bir diyet değildir. Doğası itibariyle, diyet de her zaman yapılmaması gerekmektedir.

 

Content Protection by DMCA.com
 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git