[Çözüldü] 3 Günde 2 Kilo Diyeti

[Çözüldü] 3 Günde 2 Kilo Diyeti
14 Mart 2017 tarihinde eklendi, 177 kez okundu.

 

Günümüz insanı için zaman çok değerli. Bütün gün birçok şeye yetişmek, çocuklarla ilgilenmek, işte patronun kaprislerini çekmek, vb gibi kendimizi, bakmamız gereken bir vücudumuz olduğunu unutturan birçok stres yükü durumla karşılaşıyoruz. Bu süre zarfında yediğimiz yiyecekleri eğer metabolizmamız eritemezse kilo almaya başlıyor ve bir gün aynada kendimizi basenleri, göbeği büyümüş biri olarak görüyoruz. İşte bu tür durumlarda, hızlı bir şekilde kaybettiğimiz formumuzu geri kazanmak için uzmanlar 3 günde 2 kilo verebileceğimiz diyet listesini geliştirmişler.

 

3 gün gibi kısa bir zamanda aldığımız kiloları vermemizi sağlayacak bu şok diyetiyle yeniden fit olmak mümkün. Hızla kilo vermemizi sağlayacak bu diyetler, vücudumuzun sınırlarını zorlamakta olup, tavsiye edilenden uzun süre yapıldığında sağlığımızı kaybetmeye kadar gidecek durumlar yaratabilecektir. Bunun için böyle bir diyete başlamadan önce vücudumuzun isteklerini, sınırlarını, hangi tür besinlere ne tepki verdiğini bilmek ön şarttır.

 

Bununla birlikte, kilo almanın, şişmanlamanın sosyal, psikolojik ve fiziksel birçok nedeni bulunmaktadır. Eğer bu nedenler ortadan kaldırılmazsa, hızla verilen kilolar aynı şekilde geri alınacaktır. Hayatımıza düzenli spor yapmayı sokmamız,  hem yaşantımızdaki stresi azaltacak hem de hızla verdiğimiz kiloları almamızı engelleyecektir. Bir diğer husus şok diyetinden sonra dahi, pasif diyete devam etmek ve hayatımızdan sağlıksız ve yapay gıdaları çıkarmaktır. Bol yağlı ve bol şekerli gıdalardan, yağda kızartılarak pişirilen fast food tarzı yiyeceklerden uzak durulmalıdır. Hayatımızın her alanına nüfuz etmiş olan strese karşı önlem almak ise bir diğer pasif diyet yöntemidir. Hayatımızdan gülmeyi, sevinci eksik etmemek gerekmektedir. Unutmayın ki mutluluk kendi ellerimizdedir.

 

3 günde 2 kilo vermek gibi şok diyetler son dönemde sanatçıların ve sporcuların uyguladığı diyetlerdir ve vücudunuzu kısa zamanda forma sokmak için dizayn edilmişlerdir. Bu diyetlere uzun süre devam etmek, çeşitli sağlık sorunlarına sebep olabilecektir. Bunun yanında, ekranlarda gördüğümüz mankenlerin sıfır beden vücutlarına, fit duruşlarına aldanmamak gerekmektedir. Vücudunuz için en ideal kiloyu yalnızca siz bilebilirsiniz.

 

Şimdi sizinle 3 günde 2 kilo zayıflayabileceğiniz bir diyet listesini paylaşacağız:

 

  1. Gün/Kahvaltı: 1 kase kadar yağsız yoğurt ve 1 adet elma

 

Öğle yemeği: 200 gram kadar ızgara yapılmış ya da haşlanmış tavuk eti ve yeşillik salatası

 

Akşam yemeği: Haşlanmış 2 adet havuç, 1 tane haşlanmış patates,1 adet muz ve 2 dilim tam buğday ekmeği,

 

2.Gün/Kahvaltı: 1 kase kadar yağsız yoğurt ve 1 adet yeşil elma

 

Öğle yemeği: 200 gram kadar ızgara yapılmış ya da haşlanmış tavuk eti ve yeşillik salatası

 

Akşam yemeği: Zeytinyağlı yeşil fasulye ve 2 dilim tam buğday ekmeği yanında 1 bardak yağsız yoğurttan yapılmış ayran,

 

3.Gün/Kahvaltı: 1 kase kadar yağsız yoğurt ve 3 adet kayısı

 

Öğle yemeği: Izgara pişmiş tavuk eti 200 gram kadar yanında bol yeşillikli salata

 

Akşam yemeği: 2 adet haşlanmış yumurta kabukları soyulacak, yoğurt ile karıştırılacak üstüne çok az kızdırılmış zeytinyağı ve kırmızı toz biber konulacak yanında 1 dilim tam buğday ekmeği

 

Content Protection by DMCA.com
 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git