[Çözüldü] 5 Kiloya Veda Diyeti

[Çözüldü] 5 Kiloya Veda Diyeti
14 Mart 2017 tarihinde eklendi, 193 kez okundu.

 

Diyetisyen Gizem Şeber, sağlık alanında çalışmalardan dolayı adından sıkça bahsettiren birisi. Geçtiğimiz günlerde katıldığı bir programda kilo vermenin yavaşlayarak durduğu anlarda diyetin kalorisini düşürmenin işe yaramayacağından bahsetti. Bu diyet yapanların aslında ne kadar yanlış bir şekilde hareket ettiğini gösteriyor. Herhangi bir alanda bir işlem yaparken uzmanların görüşlerini almamak ne yazık ki bu türden olumsuz sonuçlara her zaman gebe olmuştur. Zaman kaybetmemek için Internetten öğrenilen diyetler insanların sağlığının daha çok bozulmasına sebep olabilmektedir. Bu noktaya dikkat çeken  Gizem Şeber, kilo vermek isteyenlere 5 kilo veda diyeti hakkında öneriler verdi. Önerilerine uyulması durumunda kilo vermenin bir hayli kolaylaşacağından bahseden Gizem Şener’in diyetini uygulayıp da memnun olmayan insanların sayısı neredeyse yok denilecek kadar az…

 

 

Gizem Şener’in önerilerine göre;

-Ekseriyetle kilo vermenin durduğu anlarda diyetin kalorisini düşürmek işe yaramaz. Kısa bir zaman için diyeti bırakmak ve uzun zamandır yenilmeyen besinleri tüketmek kilo vermenin kapılarını yeniden açar.

 

-Antrenman  yapmayan kişilerin antrenman yapmaya başlaması, antrenman yapanların ise yaptığı antrenman türünü ve süresini değiştirmesi kilo vermenin yeniden başlamasına yardımcı olur.

 

-Ruhsal sebepler ile kilo vermeniz yavaşlayarak durdu ise diyetteki kaçamakları önlemek adına beslenme günlüğü tutmak bir hayli faydalıdır. İnsan diyet süresince genelde yediklerini unutmaya çalışır. Eğer yediklerini düzenli olarak takip eder ve not alırsa diyeti düzenli bir şekil alır.

 

-Diyete başlayan insanlar, bundan çekinmemeli; arkadaşlarına bu süreçten bahsederek onların desteğini arkasına almalıdır. Olumsuz bir tepkiyle karşılaşırsa söyleyeni kaale almamalıı ve çevresindekileri bu noktada uyarmalıdır.

 

-Zaman sonra eski kıyafetler yeniden giyilmeli bol kıyafetler içinde nasıl bir gelişim kaydedildiği görülmelidir.  Tam olarak bedeni uyan ya da biraz dar kıyafetler giymek insanı bu süreçte daha da motive edecektir.

 

Bunları Tüketmeyin

 

-Alkol içeren içecekler,

-İşlenmiş olan gıdalar,

-Beyaz una benzer rafine karbonhidratlar,

-Sıcak patates,

-Şekerli Gıdalar.

 

Bunları Tüketin

-Ananas

-Probiyotik yoğurt veyahut kefir

-Hindistan cevizi yağı,

-Yeşil yaprağa sahip koyu renkli sebzeler

-Tarçın veyahut zencefil.

 

Gizem Şener, aşağıda vereceğimiz beslenme programını herhangi bir sağlık sorunundan muztarip olmayan, ofis işleriyle meşgul, 25-35 yaş aralığındaki kadınlar için en fazla 3 gün yapılması gerektiğini vurguladı. Bunu daha şahsi bir hale getirmek isteyenler uzman bir diyetisyene başvurmalıdırlar.

 

Sabah

-2 dilim miktarında ananas, 1 kutu meyveli probiyotik içeren yoğurt

Ara Öğün

-4 adet kuru erik, 10 tane badem (kavrulmamış olmalı)

 

Öğlen

-1 porsiyon ızgarada pişirilmiş 10 gram balık, yağsız bol salata

 

Ara Öğün

-2 tane yumurtadan müteşekkil yağsız omlet, 1 tane dilimlenmiş tam tahıllı ekmek

 

Akşam

-8 yemek kaşığı miktarında kabak ya da ıspanak yemeği, 1 tane dilimlenmiş tam tahıllı ekmek, 1 su bardağı miktarında kefir.

 

Uyumadan Önce

-2 adet dilimlenmiş ananas ve 1 adet kivi.

Content Protection by DMCA.com
 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git