[Çözüldü] 7 Günde 10 Kilo Verme Diyeti listesi

[Çözüldü] 7 Günde 10 Kilo Verme Diyeti listesi
15 Mart 2017 tarihinde eklendi, 237 kez okundu.

Yaşam sürprizlerle dolu beklemediğimiz şeyler biranda karşımıza çıkabiliyor ve biz bu durumlara genellikle hazırlıksız yakalanıyoruz. Bir düşünün telefonunuz çalıyor ve uzun süredir görüşemediğiniz arkadaşınız sizi düğününe davet ediyor, beklenmedik bir davet hazırlıksız yakalanma hissi. Peki ya kilo probleminiz varsa? İşte o zaman bu mutlu haber bir anda işkenceye dönebiliyor. Kilo problemi yaşayan herkesin karşılaştığı işkenceye benzeyen alışveriş seremonisi başlıyor, beğenilen ama üzerinize olmayan kıyafetler, ‘evet tam istediğimi model bu ama üzerime tam oturmadı’ cümlesi, gidilecek davete çok kısa bir zaman var ve bir mucize olması gerekiyor! İşte mucize tam da burada 7 günde 10 kilo verme diyeti listesi hayat kurtarıyor.

7 gün gibi kısa bir sürede 10 kilo vererek hazırlıksız yakalandığınız tüm mutlu anları keyifle geçirebilir hem kendinize olan güveninizi tazeleyip hem de sağlınızı korumak adına yeni adımlar atabilirsiniz. Burada vereceğimiz diyet listesini acil durum çıkış paneli gibi düşünün elbette ki sağlığınızı korumak için günlük hayatta bir uzman kontrolünde kilo vermekte fayda var. Tüm diyet listelerinin vazgeçilmezi burada da var tabii ki; günlük yürüyüş ve bol su tüketimi. Açık havada yapılan yürüyüşler vazgeçilmeziniz olmalı günde en az 2 kilometre yürüyerek diyetinizi daha kolay hale getirmelisiniz, bu yürüyüşler yağ yakımını arttıracak hareket kabiliyetinizi hızlandıracak ve hızlı kilo verme sebebi ile oluşacak sarkmaları engelleyecektir.ve tabi ki diğer vaz geçilmeziniz su tüketimi; günde en az 3-3,5 litre su tüketmelisiniz bu tüketim hem açlık hissini bastıracak hem de kendinizi daha dinç hissetmenizi sağlayacaktır. Diyet listesinde bulunan sebzeleri lahana, ıspanak, karnabahar gibi kalorisi düşük besin değeri yüksek sebzelerle değiştirebilirsiniz. Böylece her gün aynı sebze tüketimi zorunluluğundan kurtulmuş olursunuz.

Sabah

Bu diyetin önemli kurallarından biri güne erken başlamak, kalkar kalkmaz 1 bardak ılık suyu içtikten hemen sonra yürüyüşe çıkmanız motivasyonunuzu sağlayacak. Yürüyüşten eve dönünce 1 bardak sütlü kahve için ve vazgeçilmeziniz olan su içmeye devam edin.

Öğle

Öğle yemeği vaktine gelindiğinde o zamana kadar minimum 1,5 litre su içmiş olmanız gerekiyor. Bu öğünde 1 porsiyon sebze yemeği tüketeceksiniz, yanında yoğurt ya da ayran tercih edebilirsiniz. (Yukarıda belirtildiği gibi farklı sebze türlerini tercih edebilirsiniz)

Ara Öğün

Vücudunuz alışmadığı bir tempoya geçiş yaptığı için zorlanmamanız ve kan şekerinizin dengelenmesi için ikindi vakti 3 adet light bisküvi tüketebilirsiniz.

Akşam

Günün en zor öğünü maalesef akşam yemeği, bu örünü olabildiğince erken yemeniz gerekiyor. Akşam yemeğini saat 18-18.30 gibi yemeniz uygun olacaktır. Bu öğünde sadece yoğurt ve elma tüketebilirsiniz. Sonrasında ise bir şey yemek kesinlikle yasak, sadece su içebilirsiniz.

Unutmayın bu diyette başarılı olmak için yürüyüş ve su tüketimini yüksek tutmak şart. Bu kurala uyduğunuz takdirde 7 günde 10 kilo verme diyeti listesi muhakkak sizi doğru sonuca ulaştıracaktır.

 

Content Protection by DMCA.com
 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git