[Çözüldü] 7 Günlük Meyve Diyeti

[Çözüldü] 7 Günlük Meyve Diyeti
16 Mart 2017 tarihinde eklendi, 203 kez okundu.

Vücutta detoks sağlayan ve farklı bir prosedüre sahip olan 7 günlük meyve diyeti ile 1 gün meyve yerken diğer gün sadece sebze tüketeceksiniz. Bu diyetin bir haftada 4-5 kilogram kaybettirdiği söylenmektedir, 7 günde 7 kilogram zayıflayanlar da görülmüştür. Ancak diyet ile birlikte bol su tüketmek ve egzersiz yapmak da oldukça önemlidir.

7 günlük meyve diyetinin faydaları:

Oldukça dengeli ayarlanmış ve vücudun birçok ihtiyacını karşılayabilen bu diyet türünde halsizlik ve bitkinlik yaşamazsınız. Açlık hissi oluşmaz. Gün boyunca meyve sebze tüketileceğinden metabolizmanızı hızlandırarak vücutta kalori yakımını arttırır. Ayrıca kandaki toksinleri temizleyerek detox işlevi görür. Yağ ve karbonhidrat alımı fazla olmayan bu diyet kısa sürede kalıcı kilo kaybetmek isteyenler için oldukça faydalı bir alternatiftir.

  1. Gün: diyetinizin ilk gününde dilediğiniz kadar çiğ sebze ve meyve tüketmekte serbestsiniz. Muz haricinde tüm meyveleri yiyebilir ve tüm çiğ sebzeleri tüketebilirsiniz.
  2. Gün: bugün sadece çiğ sebze tüketmeniz gerekmektedir. Çiğ olarak tüketebileceğiniz tüm sebzeleri yine dilediğiniz miktarda yiyebilirsiniz.
  3. Gün: 5 adet Muz ve 1 su bardağı yağsız sütü kendi metabolizmanıza göre tüketiniz. İsterseniz sabah, öğle, akşam eşit miktarlarda isterseniz de gün içinde ne zaman açlık hissederseniz o şekilde tüketin.
  4. Gün: birinci gün ile aynı şekilde bugün de istediğiniz kadar meyve ve çiğ sebze tüketmekte serbestsiniz.
  5. Gün: bugün sadece çiğ sebze tüketmeniz gerekmektedir. Çiğ olarak tüketebileceğiniz tüm sebzeleri yine dilediğiniz miktarda yiyebilirsiniz.
  6. Gün: 5 adet Muz ve 1 su bardağı yağsız sütü kendi metabolizmanıza göre tüketiniz. İsterseniz sabah, öğle, akşam eşit miktarlarda isterseniz de gün içinde ne zaman açlık hissederseniz o şekilde tüketin.
  7. Gün: diyetin son gününde de ilk günde olduğu gibi kendinizi meyve sebzelere vereceksiniz. Zamanla zaten ilk güne oranla daha az yediğinizi fark edecek ve kendinizi daha hafif ve yenilenmiş hissedeceksiniz.

7 günlük Meyve diyeti organik beslenme ve katkısız gıdalar yemenizi sağladığı için cildinizde de etkili olacak ve cildinizin daha berrak olmasını sağlayacaktır. Bu diyet sürecinde dikkat etmeniz gereken noktalardan biri meyve sebze tercihlerinizde az şekerli meyvelere yönelmek ve kendinizi çok aç hissetmeniz durumunda az bir miktar ılık süt ile bu açlığınızı bastırmak olmalıdır. Meyve diyetleri detox etkisini sahip olduklarından uzun süreli yapılmamalı, iki program arasında en az 1 hafta vücuda süre tanınmalıdır. Aynı gıdalar ile beslenmeye çalışılan bu dönemlerde vücudun olağan akışına aykırı bir durum söz konusu olduğu için vücut tepki gösterebilir. Bu tepkilere göre diyetinize ara verebilir ve kendinizi daha iyi hissettiğiniz bir dönemde devam edebilirsiniz. Ayrıca her diyette olduğu gibi meyve diyetinde de bol su içilmeli ve egzersiz yapılarak enerji harcanması sağlanmalıdır. Egzersiz zayıflarken vücudunuzun şekle girmesini de sağlayarak tekrar kilo almanızı zorlaştırır.

Content Protection by DMCA.com
 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git