[Çözüldü] 90 Gün Diyet Listesi

[Çözüldü] 90 Gün Diyet Listesi
20 Mart 2017 tarihinde eklendi, 220 kez okundu.

Kilo problemi yaşayanlar bilir; daha mevsimler gelmeden korkusu sarar insanı, yazın sıcaklığın artması ile birlikte daha çok hissedilecek kilo, kışın kalın kıyafetler içinde olduğundan daha şişman görünme sıkıntısı, kalın kıyafetler içinde hareket kabiliyetinin daha da kısıtlı hale gelmesi… Bunları düşünmek bile bir çözüm arayışına sokuyor elbette ki insanı. Tüm bu mevsim sıkıntıları gelip sizi bulmadan çözüme gitmeye ne dersiniz? Önünüzde uzun bir zaman dilimi var ve sağlıklı bir şekilde kilo verip, kendinizi daha dinç ve iyi hissedip en önemlisi verdiğiniz kiloyu korumak istiyorsanız 90 gün diyet listesi bu iş için birebir. Bu listenin sistemi 29 günlük 3 döngüden oluşuyor, 29 günde bir 1. Gün sadece su ya da şekersiz bitki çayı içerek vücudunuzun arınma günü ilan ediyorsunuz, sonra yine mevcut listeye kaldığınız yerden devam ediyorsunuz. Birçok insanın uygulayıp olumlu sonuç aldığı bu listeyi kilo fazlalığınıza göre 29 günlük döngü de bırakıp hayatınıza devam edebilirsiniz.90 gün diyet listesi temelde 4 ana günden oluşuyor; protein günü, nişasta günü, karbonhidrat günü, meyve günü. Bu diyette dikkat edilmesi gereken en önemli hususlar diyet boyunca günlerin yeri hiç değiştirilmeyecek sıralama hep protein, nişasta, karbonhidrat ve meyve günü olarak devam edecek bu şekilde 90 gün sonunda rahatlıkla istenilen kilo verilmiş olacaktır.

90 Gün Diyet Listesi 1.Gün Protein Günü

Protein gününde yenilebilecek gıdalar; yumurta, süt, peynir, balık, et, yoğurt, yeşil yapraklı sebzeler, soya ürünleri, salatalık, turp, biber, lahana, pancar tüketilebilir.

Kahvaltı

Meyve (tek bir çeşit meyve yemelisiniz örneğin sadece elma veya sadece kiraz)

Öğle

Et (ızgarada pişirilmiş olmalı)

1 dilim kepek ekmeği

Mevsim yeşilliklerinden salata (bol limonlu)

Akşam

Öğle yemeği gibi yenilebilir

  1. Gün Nişasta Günü

Nişasta gününde yenilebilecek gıdalar; pirinç, bulgur, bezelye, taze fasulye, mercimek, patates yenilebilir ancak süt ürünleri yoğurt ya da protein içeren ürünle kesinlikle tüketilmeyecek.

Sabah

Meyve (1 tabak tüketilebilir)

Öğle

1 ince dilim kepek ekmek

1 porsiyon kuru fasulye

Mevsim yeşilliklerinden salata (bol limonlu)

Akşam

Ekmek tüketilmeden öğlen yemeğinin aynısı tüketilebilir.

3.Gün Karbonhidrat Günü

Karbonhidrat gününde yenilebilecek gıdalar; un içeren tüm gıdalar (hamur işleri, makarna vb.)

Sabah

Meyve (1 tabak)

Öğle

1 porsiyon makarna (salça soslu olabilir proteinsiz)

 

Akşam

Pasta (1 orta boy dilim)

2 kare bitter çikolata

  1. Gün Vitamin Günü

Bugün özellikle meyve ve sebze günü, ortalama 2 saat aralıklar ile çiğ ya da haşlanmış halde tuzsuz sebzeler tüketilebilir.

 

Bu şekilde 4 günü bitirip 5. Gün tekrar protein günü ile devam edilecek.29. gün arınma günü olarak sadece su ve şekersiz bitki çayı içilerek ilk döngü tamamlanmış olur. Diyeti uygularken günlük en az 2 litre su içilmesi gerekiyor, açık havada yapılan yürüyüşlerde kilo verme esnasında oluşacak fiziksel deformasyonu ortadan kaldıracaktır. Bu listeye sadık kalarak istediğiniz kiloya artık çok daha sağlıklı bir yöntemle ulaşabilirsiniz.

Content Protection by DMCA.com
 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git