[Çözüldü] Abs Diyeti Nedir Nasıl Yapılır ?

[Çözüldü] Abs Diyeti Nedir Nasıl Yapılır ?
20 Mart 2017 tarihinde eklendi, 232 kez okundu.

ABS kasları, karın bölgesindeki kaslarımızı ifade eden bir terimdir. Normal göbek eritme diyetlerinden farklı olarak ABS, yağları eritmenin yanında kasları geliştirmeyi de ihtiva etmektedir. Bu nedenle ABS diyeti nedir nasıl yapılır şeklindeki sorularınızı gidermek adına bu yazımızda diyet ve egzersiz programlarına yer verdik.

ABS diyeti kasları da geliştirmeyi içerdiğinden beslenme ve egzersiz konusunun eşit önemde olduğunu söyleyebiliriz. Düz ve gergin bir karın için egzersizlerin yanında, sizlere sunacağımız Diyet listesini uygularsanız herkesi kıskandıracak baklava görünümündeki bir karna sahip olabilirsiniz. ABS diyet listesinin temel anlamda 2 ana fikri var. Bunlardan birincisi beslenme, diğeri ise egzersiz olmaktadır.

Beslenme bölümünü ise ikiye ayırabiliriz: yapılması gerekenler ve yapılmaması gerekenler. Egzersiz bölümünde ise karın kaslarını güçlendirmek adına daha faydalı olduğu değerlendirilen hareketlerden bahsedeceğiz.

Beslenme

Beslenme konusunda hızlı bir şekilde karın kaslarınızı şekillendirmek isterseniz, temel olarak badem, ıspanak ve yoğurt yemeniz gerektiğini unutmamalısınız. Ayrıca günlük olarak aldığınız kalori miktarını azaltmanız, egzersizlerinizle beraber karın bölgesinde istediğiniz görüntüye kavuşmanızı sağlayacaktır. 15 gün boyunca bahsedeceğimiz bu yiyeceklere öğünlerinizde yer verirseniz, karın bölgenizde 6 kiloya kadar zayıflayabilirsiniz. Bunun yanında karın bölgenizde yer alan kaslarınızı geliştirebilir, yağdan ziyade protein ile gergin bir karna sahip olabilirsiniz. Her gün, sabah kahvaltınız da az yağlı süt ürünleri, yulaf ezmesi, tercihen haşlanmış şekilde tüketebileceğiniz yumurta, zeytinyağı, badem ve diğer kuruyemişleri tüketmelisiniz. Tüm diyet programlarında olduğu gibi ekmek tercihinizi daima tam tahıllı ekmek yönünde kullanmalısınız. Bu şekilde basit karbonhidrat yerine kaliteli karbonhidratları alarak, vücudunuzun yağ yakışını hızlandırabilirsiniz. Bunun yanında, bol zeytinyağı tüketimi de tavsiye edilmektedir. Diyetiniz süresince uzak durmanız gerekenler ise asitli içecek içmemek, şekerleme tüketmemektir. Tatlı ihtiyacınız için kaliteli çikolataları tercih edebilirsiniz. Meyveli yoğurt yerine organik yoğurt içerisine meyve parçacıklarını kendiniz ekleyerek yiyebilirsiniz. Ayrıca günde üç ana öğün yerine, yeme düzeninizi değiştirdiğiniz için açlık hissetmemeniz adına altı küçük öğün yemelisiniz.

Egzersiz

Egzersiz dediğimizde daha güçlü karın kasları için ağır çalışma programlarına gireceğinizi düşünmeyin. Küçük basit adımlarla, daha güçlü karın kaslarına ulaşabilirsiniz. Duruşunuzu değiştirerek, doğru ve dik bir duruşla bile karın kaslarınızı güçlendirebilirsiniz. Ayrıca yoğun egzersiz programlarına girmeden hızlı ve aktif bir hayat tarzını hayatımızın her alanında benimsemelisiniz. ABS diyeti için karın bölgesine özel egzersiz önerilerimizden ilki squat olacaktır. Bu egzersiz ile basen bölgenizin yanı sıra karın kaslarınızı çalıştıracaksınız. Diğer tavsiye edeceğimiz egzersiz ise yere uzanarak, sağ ya da sol yanınız üzerinde yere paralel şekilde durarak, birleştirdiğiniz ayaklarınızı yandan yukarı doğru kaldırmak suretiyle yapılmaktadır. Bu bahsettiğimiz iki egzersizi günde 30 dakika süreyle uygularsanız aldığınız sonuçlar sizi de şaşırtacaktır.

 

Content Protection by DMCA.com
 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git