[Çözüldü] Aç Bırakmayan Diyet

[Çözüldü] Aç Bırakmayan Diyet
19 Mart 2017 tarihinde eklendi, 179 kez okundu.

Diyet programları dendiğinde aklımıza hep uzun süreli açlıklar, dayanılmaz istekler, örselenmiş irade ya da halsiz kalmış durumumuz gelmektedir. Aslında bu durum her ne kadar doğruyu yansıtmasa da, aklımızdaki steryotipler kolaylıkla değişmiyor. Bu nedenle çoğu zaman diyete başlamadan korkarak vazgeçiyoruz. Tam da bu noktada işte bu algıları değiştirmek ve kolaylıkla uygulayabilmek için aç bırakmayan diyet programını sizlerin beğenisine sunuyoruz.

Uzman Doktor Ender Saraç tarafından hazırlanan bu diyetin temel mantığı azar azar fakat sık sık yiyerek zayıflama imkanı sunmasıdır. Bu programda, günde 3 öğün yerine 6 öğün almalısınız. Öğün sayısının bu kadar artmasının ise temel mantığı uzun süreli açlıklardan vücudumuzu korumak ve diyeti daha da uygulanabilir hale getirmektir. Sizlere diyetin temel mantığını yansıtmak üzere bir kaç alternatif sunacağız. Siz de kendinizi sıkmadan bu diyet alternatiflerinden birini seçerek bu diyeti uzun süreli uygulayabilirsiniz. Bu mantığa uyarak menülerinizi çeşitlendirebilirsiniz.

Sabah Kahvaltısı

Sabah kahvaltısı olarak sizlere 3 adet alternatif sabah kahvaltısı sunacağız. Bir adet haşlanmış yumurta, bir dilim beyaz peynir ve sınırsız yeşillik ile 2 dilim tam tahıl ekmeğinden oluşan kahvaltı ilk alternatifimiz olacaktır. Bir kaşık bal karıştırılarak içeceğimiz bir bardak süt, 5 adet zeytin, bir domates ve salatalık ile 2 dilim tam tahıl ekmeği uygulayabileceğiniz diğer alternatif. Sabah kahvaltısı için son önerimiz ise kepekli ekmekten yapılmış ve içerisine az yağlı peynir koyduğunuz bir dilim tost yanına taze sıkılmış meyve suyu olacaktır.

Ara Öğün

Kahvaltıdan yaklaşık olarak 2.5, 3 saat sonra alınacak ara öğünde, temel olarak kuruyemiş tüketimi var. Tavsiye ettiğimiz türler ise ceviz, badem, fındık, kuru üzüm ve kuru incir incir. Tüketim miktarı olarak ise bir avucunuzu hafifçe dolduran bir ölçü belirleyebilirsiniz.

 Öğle Yemeği

Öğle yemeği ya da ya da akşam yemeğinde sunduğumuz menüler, birbiriyle değiştirilebilir. Öğle yemeği için ilk alternatifimiz fırında ya da ızgara şeklinde pişirilmiş beyaz ya da kırmızı et yanına bol limon sıkarak hazırladığınız salata ve bir dilim tam tahıl ekmeği olacaktır. ikinci alternatifimiz ise etli kuru fasulye yanında soğanlı mevsim salatası olmaktadır.

Ara Öğün

Ara öğün olarak sevdiğiniz bir meyveyi, bir adet ya da yarım tabak olacak şekilde tüketebilirsiniz. Bu noktada, meyve tüketiminizin aldığınız şeker miktarını oldukça arttırabilecek bir etken olduğunu unutmamalısınız.

Akşam Yemeği

Akşam yemeğinde brokoli, havuç, biber ve patatesten oluşan buharda pişirilmiş sebze yemeği ve yanına bir kase yoğurt ilk alternatiftir. İkinci alternatif olarak için mevsimine göre pişireceğiniz zeytinyağlı bir sebze yemeği ve yine bir kase yoğurt sunulabilir. Diyetimizi bu şekilde uyguladığınızda açlık çekmeden istediğiniz forma kavuşabileceğinizi göreceksiniz.

 

Content Protection by DMCA.com
 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git