[Çözüldü] Acil Kilo Verme Diyeti

[Çözüldü] Acil Kilo Verme Diyeti
19 Mart 2017 tarihinde eklendi, 194 kez okundu.

Katılmak istediğiniz çok önemli bir gece öncesi o güzel elbisenize sığamıyor ve yeni bir elbise de almak istemiyorsanız, birkaç gün içerisinde hızla fazlalıklarınızdan kurtulmanıza sağlayacak acil kilo verme diyeti gibi yöntemlere başvurmanız gerekebilir. Bu tarz diyetler genel olarak şok diyet olarak anılırlar ve kişinin kısa süre içerisinde vermek istediği birkaç kilogramlık fazlalıktan kurtulmasını sağlarlar. Ancak şok diyetler uzun süreli yapılmamalı ve yapılmadan önce herhangi bir rahatsızlığınız var ise doktorunuza danışmalısınız.

Burada verdiğimiz acil kilo verme diyeti listesine uymalı, herhangi bir ekleme çıkarma işlemi yapmamalısınız. Bu listede vücudun temel ihtiyaçları için gereken besinler bulunmaktadır. Eğer verdiğimiz listeyi bitirdiyseniz tekrar etmeyin. Farklı bir diyete ama daha hafif olanına geçin. Uzun süre vücudu bu tarz şok diyetlere maruz bırakmak pek de tavsiye edilmez. Bunun yerine 2 günlük bu programın uygulanmasının ardından daha farklı bir diyet alternatifi ile devam etmeniz daha faydalı olacaktır. 1 ay boyunca başka bir şok diyet yapmamanızı tavsiye ederiz. Böylece vücudunuzun metabolizmasını bozmamış olursunuz.

700 kalorilik acil kilo verme diyeti

Birinci Gün:

Sabah Kahvaltısı: meyve yiyin veya taze sıkılmış meyve suyu için. Eğer isterseniz kalktıktan sonra sirkeli ılık su içip kahvaltınızı 45 dakika sonrasında yapabilirsiniz.

Öğle yemeği: 1 porsiyon yağsız meyve yemeği yiyebilirsiniz. Yanında bir kâse bol yeşillikli ve bol limonlu salata ve de 1 kâse yağsız kaymaksız yoğurt. Sebze yemeği tercihlerinizde kalorisi daha düşük olan lahana gibi yemekler kilo vermenizi hızlandıracaktır. Ayrıca yemeğin suyu taneli kısma göre daha yağlı olacağından suyundan değil de tanelerinden yemeniz daha faydalı olacaktır.

İkindi arası: 1 adet az şekerli meyvelerden yiyebilirsiniz. Yediğiniz meyvenin miktarı elinizi sıktığınızdaki büyüklüğü kadar olmalıdır.

Akşam yemeği: 1 porsiyon yağsız et yemeği, bol yeşillikli ve bol limonlu mevsim saltası, 1 dilim kepekli ekmek

Gece: 2 adet ceviz, 2 adet badem, 2 adet fındık

İkinci gün:

Sabah kahvaltısı: az şekerli mevsim meyvelerinden yiyiniz veya taze sıkılmış meyve suyu içiniz.

Öğle yemeği: 1 porsiyon sebze yemeği yiyiniz. Sebze tercihinde az kalorili ve tok tutan sebzeleri tercih etmenizde ve yemeğin suyundan uzak durmanızda fayda bulunmaktadır. Yemeğin yanında bol yeşillikli ve bol limonlu mevsim salatası veya 1 kâse yağsız kaymaksız yoğurt tüketmeniz mümkündür.

İkindi arası: mevsim meyvelerinden 1 tane

Akşam yemeği: 1 porsiyon yağsız et yemeği. Yanında bol yeşillikli bol limonlu mevsim salatası ve 1 kâse yağsız kaymaksız yoğurt

Gece: 1 adet mevsim meyvesi (şekersiz olanlardan)

UYARI: üzerinden 1 ay geçmeden bu diyeti tekrar etmeyiniz. Diyet listesini değiştirmeyiniz veya süreyi uzatmayınız.

Diyet süresince ve de normal hayatınızda bol bol su içmeyi ihmal etmeyiniz. Bir insan günde en az 2,5 litre su içmelidir. Diyet süresinde bu miktarı arttırmak gerekir.

Content Protection by DMCA.com
 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git