[Çözüldü] Amerikan Mutfak Dekorasyonları

[Çözüldü] Amerikan Mutfak Dekorasyonları
12 Ocak 2017 tarihinde eklendi, 301 kez okundu.

Amerikan Mutfak Dekorasyonları

Ev dekorasyonu insanların kişisel zevklerini ortaya koymakla beraber evlerin mimari yapısıyla da alakalıdır. Özellikle kadınların günlerinin çoğu zamanını geçirdikleri mutfaklar ev dekorasyonunun ayrılmaz parçasıdır. Mutfaklar evlerin mimari yapılarına göre oda şeklinde ve açık mutfak tiplerinde oluyor. Oda şeklinde olan mutfakların dekorasyonu daha kolaydır. Açık yani Amerikan mutfakların dekorasyonu ise özen ister.

Amerikan mutfak salon veya oturma odasıyla birleştirilen, açık ve daha küçük mutfak tipidir. Amerikan mutfaklarda dekorasyon seçimi çok çeşitlidir. Her zevke hitap edebilecek ve farklı şekilde uygulanabilir niteliğe sahiptir. Amerikan mutfak birçok insanda soru işaretleri yaratır. Yemek kokusunun eve dağılmasından korkarlar. Oysaki mutfakta iyi bir havalandırma sistemi olması bu sorunu aradan kaldırır.

Amerikan Mutfak Ve Salon Kullanımı

Amerikan mutfak ve salon kullanımı konusunda birçok seçimler mevcuttur. Amerikan mutfak dekorasyonu yaptırmak isteyenler öncelikle mutfağı salonla bir bütün halinde mi yoksa odanın içinde farklı bir oda şeklinde mi tasarlamak istediklerini kesinleştirmeleri gerekir. Her iki seçimde de kullanılabilecek farklı çeşit dekorasyonlar mevcuttur.

Bir bütün halinde dekore edilen Amerikan mutfak ve salon kullanımı akıcı görünüm sağlar. Aynı zamanda göz yormaz. Salonla bir bütün halinde tasarlanan Amerikan mutfak salonda kullanılan renkleri takip eder. Hatta aynı renk ve malzemeler de kullanıla bilir.

Amerikan mutfakta mutfak adası olmazsa olmaz. Mutfak adası oda ile birleştirilen mutfağın arasında hem renk, hem stil olarak bir geçiş yaratır. Odanın içinde farklı bir oda şeklinde tasarlanan Amerikan mutfaklarda da seçimler çoktur. Şöyle ki yine salonla aynı renkler kullanılabilirken aynı zamanda odadan ayrılabilir. Bunun en iyi yolu salonda kullanılan koltukların sırtının mutfak konumlandırılan yere çevirmektir. Aynı zamanda koltuğun arkasına dar bir masa da kullanılarak ayrılabilir.

Diğer bir seçim biraz risklidir. Ayrıca cesaret talep eder. Bu tasarımda mutfağın renkleri salondan farklı olurken aynı zamanda zemin de farklı döşenir. Mesela salonda parke kullanılırken mutfak zemininde farklı malzeme, seramik kullanılabilir. Tabi ki bunu yapmak iyi bir zevk ve doğru konumlandırma gerektirir.

Amerikan Mutfak Olan Evlerde Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Mutfak ve oda ayrı aydınlıkta çok büyük olmasa bile birlikte dekore edilirken büyük alan oluşuyor. Bu nedenle ışıklandırmaya özen göstermek gerekir. Bir ışıklandırma böyle durumlarda iyi bir seçim değil. Bu yüzden her alana ayrı ışıklandırma yapılması gerekiyor. Salon kısmında avize kullanılırken, mutfak kısmında spotlar kullanıla bilir. Aynı zamanda mutfak adasının üzerine sarkık avizeler de konumlandırılabilir.

Amerikan mutfak titizlik talep eder. Bu yüzden her zaman temiz tutulması gerekir. Aksi taktirde çirkin görünüm yaratabilir. Yemek pişirilirken bulaşıkların mutfakta bırakılmamasına özen göstermek gerekiyor. Diğer bir husus da mutfakta kullanılan eşya ve aksesuarlar, renkler ve salonla uyumdur.

Content Protection by DMCA.com
 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git