[Çözüldü] Amerikan Mutfak Dekorasyonu

[Çözüldü] Amerikan Mutfak Dekorasyonu
12 Ocak 2017 tarihinde eklendi, 282 kez okundu.

Amerikan Mutfak Dekorasyonu 

Günümüzde hayli konuşulan kentsel dönüşüm bünyesinde evlerin yenilenmesi dışında metrekarelerde düşüşler söz konusu olmaktadır. Bu sebeple küçücük bir mutfak tercih edilmektense Amerikan mutfak seçimleri hayli yüksektir. Mutfakta zaman geçirmeyi sevenler burada sosyal hayatlarını da rahatlıkla sürdürebilirler. Hem yemeğini yapar hem komşusunu ağırlamak gibi. Belki bunlar artı noktaları elbette ki eksileri de mevcut. Mutfak kokusunun eve doğrudan yayılması, mutfak aletlerinin çıkardığı seslerin evde yankı yapması gibi. Zira Amerikan mutfak demek kapıyı kapatamamanız demek olduğundan her şey ortadadır. Yemek yediniz mutfağı toplayamadınız, ani birisi geldi. İşte o ana yapacak bir şey yok, bulaşıkların görüntüsü hiç de hoş olmayan bir durumdur. Amerikan mutfak yaşam mekanı ile mutfağın aralarında bir engel yer olmadan birbirine bağlı olduğu yer anlamı taşıyor. Türk kültürüne göre pek kullanılmaz aslında ama tarz olarak değişiklik olarak tercih edenler mevcuttur. Amerikan mutfak dekorasyonu özellikle stüdyo tip dairelerde sıkça tercih edilir.

Amerikan Mutfaklarında Genel Görüntü

Görüntüde pratiklik ve modern bir görüntü yatar. Bu yüzden de genelde mutfak dekore ederken daha sakin, daha ılımlı ve pratiklik tercih edilir. Böyle bir görüntü için de tezgah seçimi büyük önem taşır. Mesela perde seçiminde yemek odası ile Amerikan mutfağın perdesi aynı olmalıdır. Ancak o zaman ahenk sağlanabilir. Karışık bir görüntü hem gözü yorar hem de evde karmaşa hissi uyandırır.

Bir Amerikan Mutfağında Dekorasyon nasıl olmalıdır

Amerikan mutfak dekorasyonunda rahatlık ön plandadır. Özellikle beyaz renkte seçilmesi mekanın daha çok büyümesine geniş durmasına ve etkendir. Kullanışlı raflar, mutfak eşyalarınızın düzeni büyük önem taşır. Uygun bir fayans seçimi yapılırsa halı kilim gibi kullanımlara da artık gerek yoktur. Genelde Amerikan barlarda kullanılan yüksek sandalyeler tercih edilir. Zemin ahşap olursa mutfakla uyum daha zevkli hal alır. Dekorasyonda renk seçimi de büyük önem taşır.

Modern görüntünün sağlanması adına duvar renkleri açık tonlarda seçilmelidir. Beyaz, krem, fildişi gibi tonlar tercih sebebidir. Bu sayede beyaz eşyaların görsel açıdan ön planda oluşu ile bir dizayn sağlamanız mümkün. Diğer yandan duvarların sadece bir bölümünü renkli bir ton uygulayarak ta bu sefer daha canlı sıcak bir görüntüye sahip olmanızda tamamen sizin inisiyatifinizde olan bir durumdur. Ayrıca çok fazla aksesuar kullanımı dekorasyonda yanlışlık yaratır.

 

Content Protection by DMCA.com
 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git