[Çözüldü] Amerikan Mutfak Modelleri

[Çözüldü] Amerikan Mutfak Modelleri
13 Ocak 2017 tarihinde eklendi, 277 kez okundu.

Amerikan Mutfak Modelleri

Türkiye sınırları içerisinde daha çok iki odası bulunan evlerde ya da tek odalı veya stüdyo dairelerde tercih edildiğine rastlanan Amerikan mutfak modelleri, artık daha geniş evlerde de bilerek ve istenerek tercih ediliyor. Bu mutfağın temelinde hem yemek işini hem de oturma işini aynı anda aynı planda gerçekleştirebilmek fikri yatıyor. Aslında daha sıcak bir ortam yaratmak istenirken oluşturulan bu fikir, günümüzde ve de ülkemizde yerden tasarruf sağlamak amacıyla düşünülmüş bir fikir… Salonun bir kısmının mutfağa ayrılması ve mini bir mutfak tasarımı oluşturulması ile ortaya çıkan bu dizayn özellikle de öğrencilerin yaşadığı yerlerde daha çok öne çıkan bir tarz durumundadır.

Neden Daha Çok Tercih Ediliyor?

Az önce de bahsettiğimiz gibi bu fikrin Türkiye inşaat sektöründeki asıl uygulanma nedeni yerden tasarruf sağlamak ve salon ile mutfak arasında bir bağlantı kurarak küçük, kullanışlı ve kutu gibi bir ev oluşturmaktır. Fakat artık Amerikan mutfak modelleri daha büyük evlerde de kullanılır hale geldi. Yine oturma planı aynı şekilde olmak koşuluyla yemeğin pişirilip aynı zamanda da aynı ortamda yenebileceği fikrini birleştiren firmalar bu fikre uygun evler düzenlemeye başladı.

Daha Samimi Bir Ortam Sevenlere

Daha içten daha samimi bir ev ortamı oluşturma fikriyle bu tarza yönelen kişilerin sayısı azımsanamayacak kadar çok durumdadır. Özellikle şık seçeneklerinden ötürü de son dönemlerin en çok tercih edilen modelleri olması açısından da adından sıkça söz ettiren Amerikan mutfak modelleri kişilerin isteklerini karşılayabilecek niteliklerin neredeyse tamamına sahip durumdadır. İstenilen ve sevilen tarzda döşenmeye müsait olan bu mutfak modelini ister ahşap, ister lake isterseniz akrilik ya da daha farklı mutfak dolaplarıyla da dizayn edebilirsiniz.

Yapısı itibariyle son derece kullanışlı olan bu mutfak modeli evinizin olduğundan daha şık ve otantik bir görünüm sağlamasına yol açacaktır. Yemek yaparken aynı zamanda sevdiklerinizle de muhabbet etmenin keyfine varmak istiyorsanız Amerikan mutfak modelleri tam olarak sizlere hitap ediyor diyebiliriz. Eviniz büyükse de bu planı tercih edebilirsiniz. Daha küçük ölçülerde bir eve sahipseniz de bu planı tercih edebilirsiniz. Evin boyutundan ziyade yakalanmak istenen havanın daha mühim olduğunu sizlerde bizim kadar iyi biliyor olmalısınız. Eviniz sizleri yansıtan kişisel giysilerinizden farksızdır. Onlara istediğiniz tarzı yansıtabilirsiniz.

 

Content Protection by DMCA.com
 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git