[Çözüldü] Ankastre Mutfak Dolapları

[Çözüldü] Ankastre Mutfak Dolapları
13 Ocak 2017 tarihinde eklendi, 405 kez okundu.

Ankastre Mutfak Dolapları

Alandan tasarruf etmek ve mutfakta kullanılacak olan eşyaların sanki mutfağın bir parçasıymış gibi görünmesini sağlamak için ankastre mutfak en doğru tercih olacaktır. Fazladan girinti çıkıntı yaratıp mutfağın alanının darmış gibi görünmesine neden olan beyaz eşyaların ve bolca köşeli mutfak dolaplarının yerini ankastre mutfak dolapları alıyor. Küçük alanlarda mekandan tasarruf etme imkanını sunan ve büyük alanlarda da daha geniş ve ferah bir görünüm sunma şansını veren bu yapı biçimi son dönemlerde oldukça çok tercih ediliyor. Özellikle birbirinden farklı malzemelerle yepyeni ve oldukça şık seçenekleri olan ankastre mutfak dolapları yarı ankastre eşyalarla da oldukça şık bir görünüm kazanıyor.

Neden Ankastre Mutfak Dolabı

Mutfağınız küçükse ve bolca köşe ve kolona sahipse birde üzerine bir sürü eşyayı o mutfağa yerleştirmeniz ve aynı zamanda da yerden tasarruf etmeniz gerekiyorsa sizin için en doğru seçenek ankastre mutfak dolapları olacaktır. Bu şekilde bir tercih yaptığınızda hem mutfaktaki alandan tasarruf etmiş olacaksınız hem de bütün ankastre uyumlu eşyalarınız bir arada nizami bir şekilde bulunabilecek. Böylelikle hem daha şık bir görüntü elde edeceksiniz hem de daha düzenli bir ortamda iş yapmanın vermiş olduğu keyfi sonuna kadar yaşayacaksınız.

Hangi Malzemeler Kullanılıyor?

Ankastre mutfak denildiği zaman genelde insanların aklına ilk gelen şey koyu renkteki şıklık oluyor. Bu yüzden de genel olarak parlak yüzeyler ve bunun yanında da koyu renkler tercih ediliyor. Özellikle parlak yüzeylerden yana bir seçim yapacaksanız Ankastre mutfak dolapları için kullanacağınız malzeme akrilik olabilir. Akrilik aslında bir boya olmakla beraber; hazır MDF levhalarının üzerine yapıştırma yoluyla da döşenebilmektedir. Mat ve parlak seçeneklerinin bulunması, çizilmeye karşı dayanıklı olması ve özellikle de temizlik konusunda kişilere son derece kolaylık sağlıyor olması nedeniyle mutfak dolaplarınızda hiç sıkıntı yaşamadan bu malzemeyi tercih edebilirsiniz.

Yine aynı şekilde çizilmeye karşı dayanıklı olan bir diğer alternatifte Lake mutfak dolabı malzemesidir. Bu malzeme ile döşenmiş ankastre mutfak dolapları son derece şık bir görünüm elde etmekle kalmaz aynı zamanda da temizlik açısından da sizlere büyük bir kolaylıkta sunar. Ankastre mutfak yapı itibariyle modern mutfak tercihleri arasında yer aldığından ötürü adından son dönemlerde sıklıkla bahsettirmektedir. Bu modeli tercih edeceksiniz dikkat etmeniz gereken bir diğer şey de ev aletlerinizin ölçümlerini iyi şekilde yapmanız olacaktır.

 

Content Protection by DMCA.com
 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git