[Çözüldü] Ankastre Mutfak Modelleri

[Çözüldü] Ankastre Mutfak Modelleri
13 Ocak 2017 tarihinde eklendi, 431 kez okundu.

Ankastre Mutfak Modelleri

Atalar erkeğin kalbine giden yol midesinden geçer derler. Evi de dişi kuş kurduğuna göre mutlu bir ev için mutfak ve mutfak tasarımı çok önemlidir. Evi gösteren ve hayati bir öneme sahip olan mutfaklar ev hanımlarının hayatlarının büyük kısmını geçirdikleri mekânlardır. Bu kadar önemli olmaları nedeniyle mutfaklar tasarlanırken ayrıntılar unutulmamalıdır.

Mutfaklar bu denli önemli olduklarından bir çok ev eşyası ve dekoratif malzeme ile zenginleştirilebilmekte, sadece yemek pişirme süreçlerinde değil diğer zamanlarda da vakit geçirilebilmektedir.

Ankastre Modelleri

Ankastre kelimesi yabancı bir kelime olup, İtalyan dilinde anlam olarak gömülü, birleştirilmiş, bir yere sabitlenmiş anlamlarını taşımaktadır. Mutfaklarda ankastre denilince ise akla aletlerin duvarın içine entegre edilmesi ve çeşitlerine gelmektedir. Mutfak tezgahlarının duvara sabitlenmesi, bulaşık makinesi veya buzdolabının duvara gömme dolaplarında sabitlenmesi ankastre anlamının mutfaklarda kullanımına örnek verilebilir.

Mutfaklar beslenme ihtiyacını gidermek için kullanıldıklarından en önemli ekipmanları pişirme ekipmanlarıdır. Ankastre mutfak setleri yemek pişirme ve sonrası süreçlerde kullanılan mutfak eşyalarını kapsar.  Ankastre mutfak tasarımı sayesinde mutfaklar daha derli toplu bir görünüme sahip olurlar. Ankastre denilince bir çok farklı ekipman akla gelir. Ankastre davlumbaz, ankastre fırın, ankastre ocak mutfaklarda kullanılan ankastre ev aletlerindendir. Ayrıca ankastre setleri sayesinde birden fazla mutfak eşyası bir arada takım halinde satılmaktadır. Piyasada bir çok firmaya ait ankastre modelleri mevcuttur. Beko, Termikel, Esty, Hoover, Ferre, Luxell ankastre denilince ilk akla gelen modeller olarak sıralanabilir.

Ankastre mutfak modelleri ayrıca kapaklı ve gömmeli çeşitleriyle mutfak da yer kaplamadan ve görünmeden şık bir şekilde işlerini görürler. Modern mutfak tasarımlarının vazgeçilmezi olan ankastre mutfak modelleri sayesinde ferah ve kullanışlı mutfaklar oluşturmak mümkündür.

Mutfak Tasarlanırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Şık ve modern bir mutfak herkesin hayali olmakla birlikte ayrıntılara dikkat edilerek bu hayalin gerçeğe dönüşmesi zor değildir. Tasarım aşamasında dikkat edilecek küçük ayrıntılarla mutfaklar kullanışlı ve modern bir yapıya bürünebilir. Bunun ilk şartı ise ankastre mutfak stillerinden yararlanmaktır. Ankastre mutfak setleri sayesinde istenilen renk aralığında mutfak aletleriyle dekoratif mutfaklar elde edilebilmektedir. Ayrıca ankastre mantığında düşünülen ince ayrıntılar sayesinde eşyalar sanki mutfak da yokmuş izlenimi alınabilmektedir. Bu nedenle şık, ferah ve kullanışlı mutfaklar için Ankastre mutfak modelleri arasından seçim yapmak yerinde olacaktır. Ankastre mutfak modelleri sayesinde mutfakları yeniden oluşturmak mümkündür.

Content Protection by DMCA.com
 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git