[Çözüldü] Apovian Diyeti İle Zayıflama

[Çözüldü] Apovian Diyeti İle Zayıflama
25 Şubat 2017 tarihinde eklendi, 206 kez okundu.

Kadınların en büyük sıkıntısı kilolar. Özellikle yaz ayları yaklaştığında kadınla zayıflama çabasına girerler. Değişik değişik diyetler uygulamaya başlarlar. Son zamanlarda da en moda olanlardan biri de apovian diyeti ile zayıflama.

Apovian diyeti ile zayıflama hızlı ve etkili bir sonuç veriyor. Uygulayanlar hiç açlık ve abur cubur isteği hissetmiyor. Apovian diyeti kas ve su kaybı yaşatmadan kilo verdiren bir diyet. Aslında iki aşamadan oluşuyor. Haftanın bir günün sadece sıvı tüketiliyor kalan altı gün ise oldukça zengin bir beslenme planına sahip. Burada önemli olan, sıvı tüketirken her gün farklı bir meyvenin suyunu içmek ve her seferinde farklı bir protein kaynağından yararlanmaktır.

Apovian diyetine başladığınız ilk yirmi dört saatte yağlar yakılmaya başlar. Özellikle karın be basen bölgesindeki yağlar hızla yakılır. Sadece sıvı tükettiğiniz günün gecesi bir kilo verirsiniz. Diyete başlayanlar haftanın başında hangi gün sıvı tüketeceklerini belirlemeleri gerekiyor ve bunu sabit bir gün olarak belirlemesi gerekiyor. Yani diğer haftalarda da aynı günler sıvı tüketilmesi gerekiyor. Sıvılar büyük porsiyonlarda ve zengin protein ve lif ağırlıklı besinlerle hazırlanmalı ki doyurucu olsun. Ayrıca hiçbir katkı maddesi kullanmamaya da özen gösterilmeli ani taze sıkılmış meyve suları vb. tüketilmelidir.

Sıvı almadığımız kalan altı dünde ise çok büyük bir sınırlama getirilmiyor. Yağsız olmak şartı ile kırmızı et, balık, yumurta, patates, avakado gibi yiyeceklerin de tüketilmesine izin veriliyor.

Kilo vermek için için uygulanan diyetler de istenilen kilo verilse bile bel ve karın bölgesindeki fazla yağlardan kurtulmak kolay olmuyor. Ancak bu diyette özellikle sıvı tüketimi yaptığımız gün vücudumuz insülin seviyesinin düşmesine ve yağların yakılmasına sebep oluyor.

Apovian diyetinde günlük alınması gerekenprotein oranına dikkat etmek gerekiyor.

Günlük alınması gereken protein oranı (gram olarak) :

Kadınlar için:

 

BOY PROTEİN ORANI
165 CM 350 GR
165-170 CM 375 GR
172-175 CM 400 GR
177-180 CM 425 GR
182 CM 450 GR

 

Erkekler için:

 

BOY PROTEİN ORANI
172 CM E KADAR 400 GR
175-177 CM 450 GR
180-182 CM 480 GR
185-187 CM 500 GR
193-195 CM 570 GR

 

Content Protection by DMCA.com
 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git