[Çözüldü] Atak Evresi Özeti Nedir?

[Çözüldü] Atak Evresi Özeti Nedir?
26 Şubat 2017 tarihinde eklendi, 263 kez okundu.

Atak evresi Dukan diyetinin ilk aşamasıdır. Bu aşamada hızlı ve kalıcı bir şekilde kilo verme amaçlanır. Asıl etken metabolizmanın şaşırtılmasıdır. Başlığa bakıldığında akla gelen ilk soru atak evresi özeti nedir? Bununla alakalı detaylı bilgi yazıda verilmiştir.

 Ne Kadar Süre Uygulanmalıdır?

Bu evrenin süresi tamamen size ve vermek istediğiniz kilo miktarına bağlıdır. Eğer kilonun azsa 1 ila 5 gün arasında uygulayabilirsiniz. Ancak vereceğiniz kilo için hesapladığınız gün sayısından daha fazla bu evreye devam etmemelisiniz. Sadece obez olan kişilerde bu evre 10 güne kadar uzatılabilir.

Atak Evresinde Yenilebilecek Yiyecekler

1-AZ YAĞLI OLAN ETLER:Sığır veya dana ancak antrikot ve pirzola hariç. Etlerin ızgara şeklinde ya da yağları alınarak yapışma özelliği olmayan bir tavada pişirilmesi uygundur. Et ürünlerinde yağ oranı ise en fazla %10 olmalı.

2-SAKATAT YİYECEKLER:Karaciğer, dil böbrek,

3-YAĞLI, BEYAZ YA DA SİYAH ETLİ,YAĞSIZ, ÇİĞ YA DA TAM VEYA AZ PİŞMİŞ TÜM BALIKLAR: Yağsız olmak şartıyla istenilen balık tüketilebilir.

4-BÜTÜN DENİZ MAHSULLERİ Yumuşakça ve kabuklular

5-DERİLERİ OLMAMAK ŞARTIYLATÜM KÜMES HAYVANLARI(ÖRDEK VE KAZ DIŞINDAKİ )

6-YAĞSIZ JAMBON VE TAVUK DİLİMLERİ,YAĞSIZ HİNDİ   Pastırma, füme et, jambon

7-YUMURTA

8-YAĞSIZ OLACAK ŞEKİLDE SÜT ÜRÜNLERİ Yoğurt, yağsız peynir ve süt yağsız ürünlerden seçilmelidir. Bulunamadığı durumlarda ise  en fazla %2 ‘ye kadar olan yağlı ürünler seçilebilir. Süt günde 1 bardakla sınırlanmalı ve toplam süt ürünleri 1lt’yi geçmemelidir. Peynirlerde bu oranı yakalamak çok zordur. Ancak bazı beyaz peynirler %2,5 yağlı. Bunun dışında en uygun peynir bizim için lor.

9-EN AZ 1,5 LT OLMAK ŞARTIYLA SU Çünkü çözülen yağları su ile atıyoruz.

10-YULAF KEPEĞİ: Günde 1,5 yemek kaşığı olacak şekilde

Kepeğin karbonhidrat oranı oldukça düşük olduğu gibi, zayıflamaya katkısı çok büyüktür.
Ayrıca günlük karbonhidrat ihtiyacınızı karşılayacağınız bu tariflerde yer alan yiyecekleri yaparak diyetinizi çeşitlendireceğiniz bir besin öğesidir.

GÜNDE 20 DK ZORUNLU YÜRÜYÜŞ

Bu sayede hem fazlalıkları atmaya yardım edersiniz, hem de kas gruplarını çalıştırarak vücudunuzu fit bir görünüme kavuşturabilirsiniz.

EKSTRALAR TÜKETİLEBİLECEK GIDALAR VE İÇECEKLER

KAHVE, BİTKİ ÇAYLARI, ÇAY,  KOKULU OTLAR, BAHARATLAR, KORNİŞON TURŞU(3-4 adet)
LİMON SUYU(tatlandırma için az miktarda örn: günde 1 kaşık), SOĞAN (tatlandırma a için az miktarda örn: günde çeyrek ufak soğan), SARMISAK,(tatlandırma için az miktarda örn: günde 1)
TUZ , HARDAL, ZEYTİNYAĞI (kasım 2011 yılında dr.dukan yaptığı güncellemeyle diyete 1 tatlı kaşığı kadar zeytinyağı ekledi. Bunu istediğiniz yiyecekle beraber  kullanabilirsiniz.)
DOMATES(tatlandırma için az miktarda örn: günde 1 kaşık kadar )
*İçeceklerde veya yiyeceklerde ise  kalorisiz tatlandırıcılardan kullanabilirsiniz.
*Light olan  gazlı içecekler tüketebilirsiniz.(Diyet kola vs)Dr.Dukan bu  içecekleri de sınırlamıyor .

Yukarıdaki ekstra yazanlar  ve on kategoride yer alan bu besinler dışında hiç birşeye izin yoktur.

Content Protection by DMCA.com
 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git