[Çözüldü] Atak Evresinde Kaç Kilo Verilir?

[Çözüldü] Atak Evresinde Kaç Kilo Verilir?
26 Şubat 2017 tarihinde eklendi, 259 kez okundu.

Dukan diyeti her biri birbirini takip etmekte olan  4 ana bölümden oluşmaktadır. Dr Pierre Dukan, diyeti; protein tüketmenin, kilo vermek adına anahtar bir çözümü olduğuna inanmış ve bu inancını hazırladığı bu diyet programına yansıtarak, bol protein ve 0 karbonhidrat içeren bir liste hazırlamıştır. Pierre Dukan, daha çok proteinden zengin besin tüketmenin, kilo vermekte size nasıl fayda sağlayacağı ile ilgili birçok mantıklı sebep sunmaktadır. Bu sebepler bize aklımıza takılan atak evresinde kaç  kilo verilir sorusuna cevap olarak verilmiş bir yanıttır.

Atak Evresinde protein Tüketimi İle Nasıl Kilo Kaybı Sağlanır?

  • Proteinler, amino asitlerin, birbirine sıkıca bağlanması ve ayrılması çok güç olan uzun zincir yapıları kurmasıyla oluşmaktadır. Bu da vücudumuzun proteinleri sindirmek için daha fazla çalışmasını gerektirmekte ve bundan dolayı besinler midenizde yağ ve karbonhidratlara göre daha uzun süre kalmaktadır. Bu da midenizin hem daha yavaş boşalacağı hem de daha zor acıkarak diyetinize daha kolay uyum sağlayabileceğiniz anlamına gelmektedir.
  • Proteinlerin kırılması ve sindirilmesinin daha zor bir şekilde olması, vücudun daha fazla kalori yakmasını da beraberinde getirmektedir. Örneğin, 100 kalori protein aldığımızda, vücudumuz bunun için 30 kalori yakmak zorunda ki tamamını sindirebilsin. Bundan dolayı ancak 70 kalori almış oluruz. Oysa ki 100 kalori yağ aldığımızda vücudumuz bunun için 12 kalori yakarak, 100 kalori karbonhidrat alımında ise vücudumuz bunun için sadece 7 kalori yakarak sindirme işlemini tamamlayabilmektedir. Bu da şu anlama geliyor, biz eğer 1.500 kalori değerinde protein alırsak, aslında vücudumuzda kalacak olan miktar 1.050 kalori oluyor.
  • Bu yüksek protein içerikli besin alımı boyunca karbonhidratları, insülin salgısı sebebiyle önemle kısıtlamalıyız. İnsülin, kan şekerini seviyesini kontrol eder ve yağın depolanmasını sağlar.
  • Tüketeceğiniz yağın da sınırlandırılması gerekmektedir. çünkü, gram başına en fazla kaloriyi içeren besin olmasının yanında, makarna ekmek, gibi karbonhidratlarla da beraber tüketilir. Aynı zamanda bu proteinin gramında 4 kalori bulunurken, yağın gramında ise 9 kalori bulunur: yani neredeyse yarısı kadardır.
  • Yağ alımınız açlığınızı çok az indirger ve bu durum kalp rahatsızlıklarına yol açar.

 

Eğer Dukan Diyetinin Atak Evresini 5 gün süresince uygularsanız, 3.5 kilo kadar ve hatta başlangıçta çok fazla kiloluysanız, 5 kilo kadar bile kaybetmeyi bekleyebilirsiniz. Eğer ki Atak Evresini 3 gün boyunca uygularsanız  2.25kg kaybedebilirsiniz. Sadece bir gün uygularsanız bu Atak Evresi ile de 1 kilo kaybetmeyi bekleyebilirsiniz.

Hangi evreyi uyguluyorsanız uygulayın, günde minimum olarak 1.5 litre kadar su içmeniz gerekmektedir. Bunu kahve, çay, veya bitki çayları ile de alabilirsiniz. Aynı zamanda da az sodyum içeren maden suyu da içilebilir fakat yine de sade su tavsiye edilmektedir. Diyet içecekler de yine izin verilen içecekler arasındadır.

 

Content Protection by DMCA.com
 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git