[Çözüldü] Bacak İnceltme Diyeti Listesi

[Çözüldü] Bacak İnceltme Diyeti Listesi
28 Şubat 2017 tarihinde eklendi, 222 kez okundu.

 

Kilo vermek için yapılan diyetlerin yalnızca vücüdun belli bir gölgesini değil aynı zamanda vücudun genelinde etkin olması gerektiğini birçok beslenme uzmanı dile getiriyor. Fakat bacak inceltme diyeti listesi uygulamaya karar verdiyseniz ve bilhassa bacak, basen gibi alanlardaki yağları eritmeye odaklandıysanız bu durumda yapacağınız diyet programında ve bittabi beslenme alışkanlıklarınızda birçok düzenlemeye gitmeniz gerekir.

 

2 kilo yağ yakabilmek için ortalama 14.000 kalorilik bir antrenman ya da diyet programını uygulamanız gerekir. Uzmanlar sağlıklı bir şekilde bir haftada en fazla 1.5 kilo verilmesi konusunda uyarılarda bulunuyorlar. Bu diyeti herhangi bir kronik sağlık problemi bulunan hastaların yapması kesinlikle zararlı ve yasaktır. Bacak inceltme diyeti yapacaksanız dikkat etmeniz bazı durumlar söz konusu. Bunlar: Alkolden uzak durmak, tam tahıl ürünleri tüketmek, zengin besinli proteinler yemeye (yoğurt, süt ürünleri, balık, tavuk, hindi eti, peynir ve baklagiller gibi) özen gösterilmelidir. Yemeklerde kullanacağız yağlar sağlıklı yani badem yağı, ayçiçek yağı, balık yağı, zeytinyağı olmalıdır.

 

 

Müsli Tarifi

 

Bacak inceltme diyetindeki en önemli yiyecek kayısı ve bademden yapılmış müslidir. Müsli yapmak için gerekli malzemeler: 2 fincan yulaf ezmesi, 2 fincan miktarında kırılmış fındık içi, 1 fincan dolusu buğday, 2 fincan dolusu çekirdeksiz kuru üzün, 1 fincan ayçiçek tohumu, 1 fincan boyutunda badem ve 2 fincan içerisine iyice kıyılmış kuru kayısıdır. Bu malzemelerin her birini karıştırarak blendere atın. Hazırladığınız müsliyi 12 eşit parçaya bölün ve her porsiyon için 1 bardak yağsız diyet süt ilâve edin. Artık müsliniz içilmeye hazır.

 

 

Sabah

-1 porsiyon müsli yiyin.

 

Ara Öğün

-1 tane yeşil elmayı kabuklarıyla yiyin.

 

Öğlen

-1 porsiyon müsli ve 1 tane de muz yiyin.

 

Ara Öğün

-1 avuç ceviz içi yiyin.

 

Akşam

Temel yiyeceklerle birlikte meyve tüketin.

 

Uyumadan Önce

1 tane yeşil elma, 4 tane kuru kayısı, 4 tane erikten istediğinizi yiyebilirsiniz.

 

Ana Öğünler

Pazartesi

-1 porsiyon derisiz ızgarada pişirilmiş derisiz tavuk, 1 porsiyon mevsim salatası, 1 adet istediğiniz bir meyve.

 

Salı

2 yumurtalı sebze katılmış omlet.

 

Çarşamba

-1 porsiyon makarna, 1 tane mevsim meyvesi

 

Perşembe

-1 porsiyon ızgarada pişirilmiş balık, kibrik kutusu boyutunda helva, 1 bardak organik portakal suyu.

 

Cuma

1 porsiyon yeşil salata, 1 kişilik ton balığı, 1 tane lop yumurta, 1 tane meyve.

 

Cumartesi

-Biraz hindi göğsü, mısırla kombinlenmiş yeşil salata, 1 tane istediğiniz meyve.

 

Pazar

3 tane ince dilimlenerek  rosto edilmiş biftek, havu katılmış brokoli salatası, 2 adet haşlanmış patates, 2 tane mevsim meyvesi.

 

Tüm öğünlerde en fazla 2 dilim olmak koşuluyla çavdar ekmeği tüketmenizde bir sakınca yok. Aynı zamanda tempolu yürüyüş yapmak, 5 dakika da olsa koşmak, evde bir sağ ayağı, bir sol ayağı öne atarak üzerine eğilmek ve bunu yorulana kadar tekrarlamak, parmak uçlarında yürümeye çalışmak bacaklarınızın incelmesine olanak sağlayacak egzersizler arasında yer alır.

Content Protection by DMCA.com
 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git