[Çözüldü] Badem Fındık Ceviz Diyeti

[Çözüldü] Badem Fındık Ceviz Diyeti
28 Şubat 2017 tarihinde eklendi, 227 kez okundu.

 

Türkiye’nin dört mevsimi bir gün içerisinde yaşayabilmesi bu döngüye karşı iyi beslenmeyi zaruri kılıyor. Ceviz, badem ve fındık tüketimi bu bakımdan çok önemli.2 adet ceviz, 6-7 adet badem ve fındık, kalp hastalığından tutun da kolestrole kadar birçok hastalığa karşı bedeni daha sağlıklı hale getiriyor. Bunun yanısıra ruhi ve fiziki rahatsızlıkların giderilmesinde yardımcı olur. Gün içerisinde  ofisinize, okulunuza, iş yerinize veya kütüphaneye giderken yanınızda bulunduracağınız badem, fındık ve cevizlerle aperatif olarak yemek yediğinizde kendinizi ne kadar dinç hissettiğinize şaşıracaksınız. Badem Fındık Ceviz Diyeti her gün bir avuç miktarında tavsiye ediliyor.

 

Ceviz içerisinde bulundurduğu Omega 3 ve Omega 6 yağ asitleri sayesinde kalbi koruyucu ve ritim bozukluklarını etkileyici bir mahiyete sahip. Barındırdığı folik asit, E vitamini ve potasyum zenginliğiyle metabolizmanın güçlenmesinde çok önemli bir rol oynar. Badem; kandaki şeker oranının dengelenmesine yardımcı olur; bunun yanı sıra, kolestrolün seviyesini kontrol altına alarak kalp ve damar hastalıklarının ortaya çıkma olasılığını %19 oranında azaltır. Potasyum, kalsiyum, magnezyum zengini olmakla ünlü badem, kalorisi yüksek olmasına karşın tok tutucu bir besin olmasıyla bilindiği için kilo kontrol ediminde ve zayıflamada vücuda büyük destek verir. Fındık ise; E vitamini, yağ asitleri, kalsiyum ve magnezyum zenginliği sayesinde kalp sağlığına yardımcı olur; özellikle tansiyon hastalıklarında damarların kuvvetlenmesine yol açar ve yüksek kolestrol dengesini muhafaza eder. Gebelikle mutlaka tüketilmesi gerektiği önemle vurgulanan fındık, B9 vitaminini de barındırdığı için damar sertliği, kalp krizi, felç ve bunama riskini bile düşürüyor. Bu doğrultuda badem, fındık ve ceviz diyeti uygulamanın yararları saymakla bitmiyor. Siz de aşağıda vereceğimiz diyeti uygulayarak, sağlıklı bir vücuda sahip olabilirsiniz.

 

Bunlara Dikkat

 

-Protein yiyemiyorsanız, protein gereksinimizin büyük bir kısmını ceviz, fındık ve bademle karşılayın.

-Ceviz, badem ve fındık gibi besinler alerjik risk dahilindedir. Bu nedenle sürekli yenilmeden önce bir uzımana danışmakta fayda vardır.

-Ara öğünlerde kalorili besinleri yemek yerine ceviz, badem veyahut da fındığı tercih etmek kalp sağlığı açısından çok önemlidir.

-Geçtiğimiz yıllardan önce atıştırmalık çerez olarak görülen fındık, ceviz ve badem yağ oranları yüksek besinlerdir. Bu bakımdan onları az tüketmek bir nevi kalp ve vücut bakımını yapmamak anlamına gelir.

 

Diyet

-Haftanın her günü kahvaltıya oturmadan önce bir avuç fındık ceviz ve badem yiyin. Bu sizi tok tutacaktır. Kahvaltıda yüksek kalorili yiyeceklerden ve şekerli içeceklerden kaçının. Okula ya da işe gidip biraz çalıştıktan sonra yine biraz bu üçlüden alın. Öğle yemeğinde yağlı yiyeceklerden, baklagillerden kaçının. Yağlı bir şey yiyorsanız zeytinyağlı olmasına dikkat edin. Yine uyumadan önce bir miktar badem, fındık ve ceviz yiyin.

 

Content Protection by DMCA.com
 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git