[Çözüldü] Bal ve Tarçın Kürü

[Çözüldü] Bal ve Tarçın Kürü
28 Şubat 2017 tarihinde eklendi, 305 kez okundu.

Fazlalık kilosu olan kişiler için çoğu zaman zayıflamak oldukça zor olabilmektedir. Zayıflamak için yapılan diyetler, sporlar ve çeşitli kür tarifleri ve çeşitleri bulabilmek mümkündür. Son yıllarda yapılan ve en yaygın olan kür tariflerinden olan bal ve tarçın kürü evde yapımı kolay olan ve en iyi zayıflama kür tarifleri arasında yerini almaktadır. Hızlıca kilo yakmanızı sağlayan bal ve tarçın kürü egzersiz ve spor ile birlikte yapıldığında daha hızlı kilo yakmanızı sağlamaktadır. Tarçın da balın da zayıflatmak dışında farklı yararları da bulunmaktadır. Örneğin tarçının hafızayı güçlendirdiği, ciltte yaşlanma karşıtı olduğu, kan şekerini dengelediği, soğuk algınlığı ve mantar enfeksiyonlarını önlediği, kasları rahatlattığı, kemik sağlığında önemli olduğu bilinmektedir. Balın faydaları ise enerji verdiği, öksürüğü önlediği, Reflü ve benzeri mide hastalıklarına iyi geldiği bilinmektedir. Bal ve tarçın ikisinden oluşan bir kürlerde ise sadece zayıflamak ve metabolizmayı hızlandırmakta değil ayrıca diş ağrısını azalttığı, vücudu rahatlattığı, bağışıklık sistemini güçlendirdiği, idrar kesesi hastalıklarına ve enfeksiyonlarına iyi geldiği, mide hastalıklarında oluşan ağrıyı azalttığı bilinmektedir.

Birinci Tarif: Gerekli olan malzemeler bir adet tarçın kabuğu, iki tatlı kaşığı bal ve kaynamış su. Tarif için öncellikle su kaynatılması gerekmektedir. Kaynatılan su bir çay bardağına konulur ve içerisine bir adet tarçın ve iki yemek tatlı kaşığı bal ilave edilir. 5 dakika bekletilen bu karışım sabah kahvaltıdan ve akşam yatmadan 30 dakika önce içilmesi gerekmektedir. Yani bu karışım sabah ve akşam olmak üzere günde 2 kere içilmesi gerekmektedir. Uyumadan önce içilen bu kür tarifi ayrıca iyi bir uyku çekmenize ve dinlenmenize de olanak sağlamaktadır.

 

İkinci Tarif: Tarçın ve bal eşit olacak şekilde ayarlanır ve bir tencerenin içerisine su konularak kaynatılır ancak kaynatılan bu karışımın kaynama süresi maksimum 5 dakikadır. Sabah ve akşam olmak üzere iki kere içilmelidir.

1.gün

Sabah: kahvaltıdan 30 dakika önce bal ve tarçın kürü tüketilir. Kahvaltıda 3 zeytin ve bir haşlanmış yumurta yenilmelidir.

Öğlen: Mevsim salatası ve ya yeşil salata tüketilmelidir.

Akşam: 1 Kase sebze çorbası, 1 kase yoğurt, 1 dilim kepekli ekmek yenilir. Gece uyumadan önce ise bal ve tarçın kürü tüketilmedir.

Not: Bir hafta boyunca kremalı çorbalar hariç akşam yemeğiniz istediğiniz her çorbayı tüketebilirsiniz. Aynı şekilde salataları da çeşitlendirmeniz mümkündür.

Content Protection by DMCA.com
 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git