[Çözüldü] Bambu Mutfak Dolabı

[Çözüldü] Bambu Mutfak Dolabı
14 Ocak 2017 tarihinde eklendi, 451 kez okundu.

Bambu Mutfak Dolabı

 

Poaceae ailesine mensup olan bambu, faydaları saymakla bitmeyen bir bitkidir. Günümüzde kullanım alanları oldukça genişlemiş ve neredeyse yaşamımızın bir parçası olmuştur. Genel olarak mutfak aksesuarları, çoraplar, yastık ve yorganların kullanımında yaygın olsa da, oldukça hafif ve esnek bir yapıya sahip olmasıyla, artık mutfak dolaplarında da kullanılıyor.

Bambu Mutfak Dolabı, kullanım açısından avantajlıdır ve oldukça zarif durur. Antibakteriyel özelliği sayesinde bambu, hijyeniktir. Plastik, metal, sunta vb. malzemelerin aksine gıdalarınızın besin değerini ve vitaminlerini korur. Ayrıca bambu ahşap görüntüsüne rağmen sizi yanıltır ve suda şişme yapmaz. Doğallığı seven ve doğaya bağlı yaşamak isteyen insanların ekolojik hayata yakın yaşaması için bir tercih sebebi olabilir.

Bambu Dolap Seçimleri

Bir ayakkabı alırken bile on tane mağaza gezeriz bazen. Peki ya kullanacağımız şey uzun süreli bir mutfak dolabı olursa? Öncelikle bambuyu araştırdınız ve memnum kalıp almaya karar verdiniz. Alacağınız ürünün yüzde yüz bambu olduğundan emin olun. Piyasada çok fazla sahte ürün var. Kombinasyon açısından fazla düşünmeye gerek yok. Çünkü bambu mutfak dolabı neredeyse her şeyle ve her renkle mükemmel uyumu yakalar.

Bambu Dolaplar Diğerlerine Kıyasla Daha mı Pahalı?

Bambu genelde pahalı olduğu düşünülerek pek tercih edilmez. Aslında bu önyargımızı kırmalıyız .Bambunun, diğer ürünlerle arasında pek bir fark yoktur. Üstelik sektör büyüdükçe daha uygun fiyatlar oluşuyor. Bu açıdan ülkemizde bambunun kullanım alanı genişlerken, insanlar tarafından da daha fazla tanınıyor.

Bambu Dolap Kombinasyonları

Dekorasyonda bambunun yeri ayrıdır. Özellikle beyaz ile müthiş bir uyum yakalar. Koyu renkli bambu dolaplarınızın olduğu mutfağınıza beyaz bardak rafları yapabilirsiniz. Açık renkli bambu tercih ettiyseniz, koyu kahve rengi ve siyah renkler ile hareketlendirerek canlı bir görünüm yakalamak mümkün. Bambu mutfak dolaplarına, raylı çekmeceler ve frenli dolap kapakları da eklenerek en modern mutfak tasarımına sahip olmak mümkün.

Bir fikir daha söylenecek olursa, tezgahınızın altına uzun bambu çekmeceler veya dolaplar yaptırıp üst mutfak dolaplarınızı cam kapaklı yapabilirsiniz. Krom veya çelik kulplar ise bambu dolaplarınızı modernleştirir. Bambu dolapları nereden temin edeceğinizi düşünüyorsanız, Tekzen vb. yerlerde bulabilirsiniz. Elbette internet üzerinden de kapsamlı bir ar-ge ile alışveriş mümkündür.

 

Content Protection by DMCA.com
 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git