[Çözüldü] Bebek Odası Aydınlatma

[Çözüldü] Bebek Odası Aydınlatma
15 Ocak 2017 tarihinde eklendi, 423 kez okundu.

Bebek Odası Aydınlatma

Aydınlatma öğesi bir evde en önemli konudur. Bebek odaları için kullanılacak aydınlatma kaynakları kesinlikle bebeğin direkt gözüne gelmemelidir. Bir bebek günün büyük bir kısmını odasında geçireceğini varsayarsak aydınlatma bu durumda büyük önem taşır. Bir odayı aydınlatmada ilk tercih mekanın tavanının tam ortasında olan alandır. Bebekler uyanık olduğu anlarda gözlerini ayırmadan ışığa bakarlar. Bu da bebeğin gözleri açısından zararlıdır. Bu sebeple aydınlatmanın açılıp kapanma durumlarının ayarlanabilir şekilde olması çok kullanışlı olacaktır.

Bebek odası aydınlatma, genel aydınlatma dışında küçük aydınlatmalarla da katkı sağlanabilir. Mesela bu türlere örnek olarak müzikli gece aydınlatmaları bir bebek için hem ilgi çekici, hem de ihtiyacı giderecek özellikte olacaktır. Bir başka ilgi çekici örnek ise üzerindeki resmin duvara yansıma halidir. Bu resimler bebeğinizin algı kuvvetinde büyük olumluluk katacaktır. Bebek odası tabi ki öncelikle doğal gün ışığını alan ve temiz havayı alan bir oda olmalıdır.

Bebek Odası Aydınlatma Örnekleri

Bebeklerin devamlı uyumaları dolayısı ile uyku düzenleri çok önemlidir. Gündüz uykusu bir bebek için büyük önem taşıdığından perde deyip geçmemek lazım bu sebeple aşamalı bir perde sistemi ile ışığın direkt gelmesi engellenir, ya da gerekirse loşluk sağlaması açısından ışık kalitesi sağlanır. Temel aydınlatma demek odanın avize ile aydınlatılması demektir. Avize tavanda tam ortada her tarafa aynı derecede aydınlatma verecek şekilde dizayn edilmelidir. Bebeğe direkt ulaşan ışık sakıncalıdır. Gece lambaları bebek odalarında önem taşıyan ikinci tip aydınlatma örneğidir.

Müzikli tipte olanlar bebekler için ilgi çekicidir. Aydınlatma ister temel ister yan ürün şeklinde olsun önemli olan ışık kaynağının ayarıdır. Güçlü ışık bebeği huysuzlandırır. Bir bebek loş bir odada huzurla uyur. Genelde bebek odasında avize tercih edilecekse sade tarz her zaman tercih edilendir. Renk tercihi ise tamamen odanın genel dekorasyonuna göre şekillendirilebilir. Son zamanlarda trend olan tüylü avizeler bebek odasına şirin bir hava verir. Üstelik bir tüylü model avize kullanmakla ihtiyaç olunan loş ortam otomatikman sağlanmış olur. Oyuncaklı avize modelleri de seçenekler arasındadır.

Bebek Odası Aydınlatma Fiyatları

Bebek odası aydınlatma çeşitlilik gösterir. Her ebeveyn çocuğunun hayal dünyasına inmek adına seçimler yapmak ister. İşte bu noktada hem beğeni hem gelişimlerine katkı sağlayacak modeller arasında seçim yapılır. Fiyatlandırmaların bazı mağazalarca %50 indirimlere kadar çeşitlilik gösterildiği zamanlar vardır. Bu anlamda yüzlerce model arasında indirimlerle bütçenize uygun aydınlatmalar bulmanız mümkündür.

Content Protection by DMCA.com
 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git