[Çözüldü] Bebek Odası Dekorasyonu Yapılırken Nelere Dikkat Edilmelidir

[Çözüldü] Bebek Odası Dekorasyonu Yapılırken Nelere Dikkat Edilmelidir
15 Ocak 2017 tarihinde eklendi, 269 kez okundu.

Bebek Odası Dekorasyonu Yapılırken Nelere Dikkat Edilmelidir

Heyecan ve mutlulukla beklenen zamanın ardından, bebeğiniz yeni odasına güvenle kavuşacaktır. Aileler bebekleri için oda düzenlerken heyecanlı, mutlu, tatlı bir telaş halinde oldukları kadar en ince noktalara dek düşünür şekildedir. Bebeklerinin hem rahat edeceği hem de ona en uygun olacak şekilde bir tasarım yapmak isterler. Zamanın büyük çoğunluğu bebek odasında geçecektir. Zorunlu ihtiyaçlar dışında günlük aktiviteler için de uygun, şık ve ferah bir oda dekorasyonu yapmak isterler. Bu noktada bebek odası dekorasyonu yapılırken nelere dikkat edilmelidir?

 Bebeğinizin Odasının Rengi Ve Aydınlatmasında Neler Tercih Edilmelidir?

Bebek odalarında su bazlı boyalar daha fazla tercih edilmesi gerekir. Koku olmaması, bakteri barındırmaması ve çabuk kuruması özellikleri nedeniyle en doğru seçimdir. Renk tercihlerinde ulaşılmak istenilen şey, bebeğin gözlerini yormayacak ve bebeğin üzerinde sakinleştirici etkisi olacak bir boya rengidir. Pastel tonda boyalar bu açıdan hem şık ve sade olacaktır hem de bebeğiniz üzerindeki etkisi olumlu yönde olacaktır. Açık renkli ve pastel tonlarda yapılacak bir boyama işlemi odayı ferah gösterecektir.

Bebeğin gözlerini yormayacak, uykuya geçişini kolaylaştıracak ve sakinleştirici özelliklerini yansıtacaktır. Bunun yanı sıra iyi bir boyama kadar iyi bir aydınlatma da çok önemlidir. Oda tercihinde, öncelikle güneş ışığı alan bir oda doğru seçimdir. Bununla beraber aydınlatmalar bebeği rahatsız etmeyecek şekilde ve yoğunlukta olmalıdır. Direk bebeğin gözüne gelen ışıklandırmalar yanlış bir tercih olur. Bu nedenle tavandan aydınlatmalar tercih edilmelidir. Bu tercih aynı zamanda güvenlik açısından da önemlidir. Bebeğin ulaşamayacağı, deviremeyeceği aydınlatma sağlanmış olur.

 

Bebek Karyolasının Özellikleri Nasıl Olmalıdır?

Özellikle ilk zamanlarda çok fazla vakit geçirilen yer olması nedeniyle en hassas seçimlerden biridir. Keskin, bebeğe zarar verecek detaylar olmamalıdır. Parmaklık ayarının yapılabiliyor olması avantaj sağlayan bir seçim olacaktır. Aynı zamanda bu ayar işleminde bebeğin herhangi bir şekilde zarar görmeyeceği bir tasarım önemlidir. Parmaklıkların seçiminde bebeğin düşme riski de göz önüne alınarak ona uygun yükseklikte parmaklıklar olmalıdır. Sağlamlık ve kalite bu alanda çok önemlidir. Birinci sınıf malzeme kullanılmış olması gerekmektedir. Parmaklıkların aralıklarına dikkat etmek önemlidir. Bebeğin kafasının geçmeyeceği aralıklar tercih edilmelidir. Şıklıkla beraber kalite ve güvenlik unsurları da gereken uyum içerisinde olmalıdır.

Güvenlik, bebekler için öncelikli sağlanması gereken kavramdır. Bu nedenle malzeme seçimleri kaliteli, güvenlik unsurları sağlam olmalıdır. Dikkat edilmesi gereken ayrıntılar sayesinde bebeğinizin zevk alacağı ve rahat edeceği bir oda dekore etmek çok kolaydır. Bebek odası dekorasyonu yapılırken nelere dikkat edilmelidir sorusunun cevabı, detaylardan ve güvenlik uygulamalarından geçmektedir. Gerekli detaylar sayesinde bebeğinizi en uygun odada karşılamanız mümkündür,

Content Protection by DMCA.com
 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git