[Çözüldü] Bebek Odası Dekorasyonu

[Çözüldü] Bebek Odası Dekorasyonu
15 Ocak 2017 tarihinde eklendi, 250 kez okundu.

Bebek Odası Dekorasyonu

 

  1. ayın sonunda dünyaya gelen bebeklerimizin dünyada ilk vakit geçirecekleri, deyim yerindeyse dünyaya alışacakları yer odalarıdır. Her canlıda olduğu gibi bebekler de dış etkenlerden etkilenmektedir. Bebek mobilyalarında kullanılan malzeme, duvarlarda kullanılan renkler, objeler… Dışarından gelecek olan her türlü etkiye açık olan bebeğimizi etkileyen etmenlerdir.

Renklerin Bebeğinize Etkisi

Bebek odası dekorasyonuna gördüğümüz renkler artık geleneksel bir hal almış olan kız bebeklerde pembe, erkek bebeklerde mavi başta olmakla birlikte farklılık yaratmak isteyen anneler sarı, yeşil, kırmızı ve turuncu tonlarını bebek odalarında kullanmaya başladılar bile. Bebek odalarında kullanılan sarı, turuncu ve kırmızı renkleri bebeğinizin duygularını uyaracak, mutlu ve kıpır kıpır bir bebek olmasını sağlayacak, yeşil tercih eden anneler ise bebekleri için yumuşacık huzurlu bir oda hazırlamış olacaklar.

Mobilya Tercih Ederken Dikkat Etmeniz Gereken Noktalar

Bebeğinizin odasını hazırlarken dikkate alacağınız en önemli nokta, alacağınız mobilyaların hangi malzemeden yapıldığıdır. Çünkü bebeğinizin soluduğu hava sağlığında etkili olacaktır. Metal malzemelerin çevreye yaydığı etki bebeğinizi olumsuz etkileyeceğinden mobilyaları ahşap tercih etmeniz daha yararlı olacaktır. Haidi bebe mobilya %100 doğal ahşap bebek mobilyaları üretimi yapmakta ve kullanışlı modellerini anne adayların beğenisine sunmaktadır.

İkinci bir nokta mobilyaların ergonomik olmasıdır. Bebeğin uyurken rahat olması, hareket ettiğinde düşme tehlikesinin olmaması, annenin bebeğini rahatlıkla alıp koyabilecek tasarımda olması gerekmektedir. İstikbal, Bellona gibi birçok markada ortalama 1.700-2.000 TL den başlayan fiyatlarla zevkinize göre bulabileceğiniz hem bebek kullanımına uygun hem de büyüdüğünde genç odası olarak kullanılabilen büyüyebilir bebek karyolalarını tercih ederseniz uzun vadede avantaj sağlayacaktır.

Bebek odası dekorasyonunda göze çarpan ürünlerden biri de kullanışlı dolaplar. Bebeğinizin eşyalarını koymak için çok gözlü bir dolaba ve çekmeceye ihtiyacınız olacak. Günden güne büyüyen minik kahramanımızın giydiği kıyafetler küçülecek ve yenisini almak zorunda kalacaksınız. Tabi ki eş, dost ve akrabaların getirdiği hediyeleri koymak içinde kullanışlı bir dolap şart. Günün birinde bebeğinizin sizden çok daha fazla giysisi olabilir.

Dikkat etmeniz gereken bir diğer detay ise odayı mobilyaya boğmamak. Bebeğiniz yürümeye başladığında odasındaki eşyalar engel olmamalı. Bu sayede ufak tefek kazalardan da korunmuş olacaksınız. Bebek odasında kullanacağınız halıyı özel olarak seçmeniz gerekecek. Bebeğiniz hareketlenmeye başladıkça halı ile teması artacaktır. Odasını dekore ederken halı tercihinizi anti bakteriyel özellik taşıyan halılardan yana kullanmalısınız.

Content Protection by DMCA.com
 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git