[Çözüldü] Bebek Odası Halıları

[Çözüldü] Bebek Odası Halıları
17 Ocak 2017 tarihinde eklendi, 399 kez okundu.

Bebek Odası Halıları

Birçok mağazada bebek odası halıları bulmak elbette mümkün, onlarca renk ve deseni bir arada bulabilirsiniz. Ama önemli olan en sağlıklısını ve bebeğe en uygununu bulmak olacaktır. Bebek için en ideal olanı aramak ve bulmak olacaktır. Bunun için öncelikle detaylı bir araştırma yapılmalıdır. Unutmayalım ki bebeğin sağlığı her şeyden önce gelir. Bebek odası için önce güzel ve güneş alan bir oda seçilmelidir, mobilya tercihine göre de bir halı seçilmelidir. Halı seçiminde birçok marka binlerce ürün sunar, bu markaların ürünlerini almadan önce belgelerine bakılıp karar o yönde verilmelidir. Yine bebeğin cinsiyetine göre bir renk tercih edilir, renk tercihinde her ne kadar bebeğin cinsiyeti ön plana alınsa da renk konusunda bebeklerin hoşuna gidecek ve dikkatini çekecek renkler kullanılmalıdır.

Bebek Odasında Halı Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir

Bebek odasına halı seçerken birçok soru geçer anne ve babaların aklından bir tanesi de bebek odasına halı seçerken nelere dikkat etmeliyiz? Sorusudur. bebek odası halı seçiminde öncelikle halının kalitesine dikkat etmeliyiz, hangi üretim malzemeleri ile hazırlandığı ve halıda kullanılan boyanın hangi kimyasalları içerdiği iyice araştırılmalıdır. Neticede bebek bütün gün o halının üzerinde oynayacaktır ve buda bir çok kimyasalla iç içe olmasına neden olacaktır. Yine tercihiniz pamuklu bir halı ise buna da dikkat etmelisiniz, buda yine bazı bebeklerde alerjik reaksiyonlar yapabilir.

Bebek Halısı Seçerken Tercih Edilmesi Gereken Renkler

Bebek halısı seçerken tercih edilmesi gereken renkler genelde canlı ve dinamik renkler olmalıdır. Buda bebeğin renk algısı konusunda fazlasıyla faydalı olacaktır. Seçilen halı üzerindeki desenler eğitici desenler olması da ilerleyen yaşlarda eğitici öğretici bir etki yapacaktır. Yine kız çocuğu için farklı renkler erkek çocukları için ise farklı renkler tercih edilmelidir. Böylece çocukların kimlik gelişimine de önemli derecede katkılar sağlayacaktır. Bebek odası halı fiyatları ise farklılık gösterir. 50 TL’den başlayıp büyüklüğüne ve markasına göre değişir. Üstelik günümüzde bebekler için özel tasarımlı bebek odası halıları da bulmak mümkündür.

Content Protection by DMCA.com
 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git